Jak zostać salezjaninem?

(fot. losiowka.pl)

Być powołanym to mieć świadomość, że jestem wezwany przez Boga do określonej formy życia i pełnienia misji, którą On mi wyznacza. Takie zaproszenie otrzymuje każdy człowiek. Wierzymy, że Bóg niektórych powołuje do tego, by byli dla młodzieży świadkami Jego miłości w stylu św. Jana Bosko jako salezjanie.

Czytaj więcej

Geografia serca. Ks. Bronisław Kant

ks. Bronisław Kant SDB

Misje to nie tylko kwestia położenia geograficznego, ale raczej geografii serca. I tak jak trudno mówić globalnie o misjach, nie pamiętając o Małej Teresce, tak trudno, mówiąc o misjach polskich salezjanów, nie wspomnieć o ks. Bronisławie Kancie – założycielu i długoletnim dyrektorze Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego.

Czytaj więcej

Przemówienie przygotowane przez Papieża na spotkanie z Salezjanami i Córkami Maryi Wspomożycielki

(fot. ANS)

Poniżej przytaczamy tekst przemówienia Papieża Franciszka, jakie przygotował na spotkanie z Salezjanami i Córkami Maryi Wspomożycielki w Bazylice Maryi Wspomożycielki 21 czerwca 2015 r. “Droga Rodzina Salezjańska, długo myślałem, co wam powiedzieć, i napisałem to, co chciałem wam powiedzieć, ale jest to zbyt formalne, przekażę to więc Przełożonemu Generalnemu, aby was z tym zapoznał”.

Czytaj więcej

Wywiad z Ks. Pascualem Chavezem

Ks. Pascual Chavez

Dziewiąty następca Ks. Bosko, Przełożony Generalny Salezjanów w latach 2002-2014, pochodzący z Meksyku ks. Pascual Chavez odpowiada na pytania Magdaleny Węgłowskiej, uczennicy salezjańskiego liceum z Łodzi, dotyczące młodzieży, zagrożeń i nadziei.

Czytaj więcej