Salezjanie Księdza Bosko w Polsce

listy misjonarzy

Zamachy w Nigerii

fot. misje.salezjanie.pl
W ostatniej chwili zrezygnowała z pójścia do kościoła. Kiedy czekała na powrót męża i dzieci usłyszała potężny wybuch. Zaniepokojona wybiegła z domu, kiedy dotarła na miejsce zobaczyła martwe, porozrywane ciała męża i piątki swoich dzieci.

Sudan Południowy - wielkie nadzieje

fot. misje.salezjanie.pl
Czym sobie zasłużyłem, że chcesz mnie zabić? Dlatego że jestem czarny i urodziłem się w górach? - wołał człowiek z przystawionym do skroni pistoletem. Flagę i Hymn Narodowy już mamy, ale w kraju brakuje jeszcze prawdziwego pokoju. Wielu ludzi umiera niewinnie. Już coraz bliżej tego historycznego dnia, kiedy będzie ogłoszone istnienie nowego wolnego państwa - Sudanu Południowego - pisze siostra Teresa Roszkowska, salezjanka pracująca na misjach w Sudanie.

Afrykańska gościnność

Po roku czasu, kiedy przyszło mi objąć tę misję, był on dla mnie wszystkim: i ojcem, i nauczycielem, i tłumaczem, i przewodnikiem. Wiedział on dobrze, że jako młody misjonarz, bez doświadczenia, bez znajomości lokalnego języka niełatwo mi oddychać afrykańskim powietrzem, a co dopiero mówić o jakiejkolwiek pracy misyjnej. Dlatego też te moje pierwsze lata pracy oparte były na nim. Razem jeździliśmy, odwiedzając wioski rozrzucone po buszu. Na miejscu nauczał dzieci katechizmu, formował różne grupy parafialne. Niewątpliwie był najbardziej czynnym człowiekiem na rzecz misji.

Pójdźmy wszyscy do stajenki

Jak będziemy świętować Boże Narodzenie? Międzynarodowo. Nasza wspólnota bowiem to "mieszanka" kilku kultur; Indie, Polska, Peru, Zambia i Malawi. Ja mam suszone polskie grzyby od chrzestnej mamy. Za wielkim kucharzem to nie jestem, ale postaram się je smacznie przygotować. Zapraszam na wigilijną kolację, która według tutejszej tradycji będzie spożywana po Pasterce.

Strony

Subscribe to RSS - listy misjonarzy