Salezjanie Księdza Bosko w Polsce

Rodzina Salezjańska

Wywiad z Matką Yvonne Reungoat - Przełożoną Generalną Salezjanek

Matka Yvonne Reungoat - dziewiątą następczynią Matki Mazzarello (fot. www.infoans.org)
Z okazji 140-lecia istnienia Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki (CMW) – ANS skierował do Przełożonej Generalnej, Matki Yvonne Reungoat, kilka pytań związanych z kierowanym przez nią instytutem zakonnym, uważanym przez Ks. Bosko za “żywy pomnik”, powstały ku czci Maryi Wspomożycielki, a także – jej zaangażowaniem jako przełożonej.

Dojrzała niecierpliwość

Wydaje się, że obecnie młodym ludziom coraz trudniej przychodzi podejmowanie decyzji, których skutki będą ich wiązały na całe życie. Stąd nowożeńcy i kandydaci na księży, zakonników czy zakonnice coraz starsi. Znak czasów. Bóg jednak, pełen szacunku dla wolności człowieka, czeka na autentycznych świadków Ewangelii nawet wśród tych "spóźnionych" powołań.

Tu żyją lwy

Na obszarze 750 tys. km kwadratowych w znacznej części pustynnym, oprócz wąskiego pasa wybrzeża żyje niewiele ponad 5 milionów mieszkańców, z których połowa nie ma 15 lat. Jedynym kapłanem katolickim przebywającym na stałe w Libii jest salezjanin z Polski, ks. Tadeusz Kierbiedź.

Na skrzydłach sztuki

W Oświęcimiu ktoś nuci ich piosenkę, w Lublinie wspomina obejrzane przedstawienie, w Ostródzie dzieli się doświadczeniem przeżytych rekolekcji, a w Białymstoku właśnie zakończono wspólną modlitwę... Saruel na stałe został wpisany w salezjańską mapę Polski. Dobra Nowina niesiona na skrzydłach sztuki dociera do wielu zakątków, nawet tam, gdzie niewielu potrafi rozszyfrować skrót Salezjańskiego Ruchu Ewangelizacyjnego.

Strony

Subscribe to RSS - Rodzina Salezjańska