Salezjanie Księdza Bosko w Polsce

św. Jan Bosko

Cuda związane z medalikiem Maryi Wspomożycielki Wiernych

Jeszcze za swojego życia Ksiądz Bosko uważany był przez sobie współczesnych za świętego. Często proszono go o modlitwę i pomoc w różnych potrzebach. I rzeczywiście jego interwencje i rady okazywały się bardzo skuteczne. Nie brakowało również cudownych łask, które wypraszał u Boga za wstawiennictwem Maryi Wspomożycielki Wiernych, do której miał szczególne nabożeństwo.

Spadkobiercy wizjonera

fot. www.miraclesofthesaints.com
Ksiądz Bosko był świętym, jak wielu innych świętych i... wizjonerem - jak niewielu. Mieć wizję jest jednym ze sposobów wiary. Sny księdza Bosko były jak objawienia zdarzeń. Sny zapowiadające przyszłość. Sny dla zbawienia młodych.

Generał z Carmagnola

św. Jan Bosko
W zimowy, zamglony wieczór ks. Bosko czekał na pociąg na stacji w Carmagnola. Wszyscy podróżni skryli się przed zimnem w dworcowej poczekalni. Tymczasem ksiądz Bosko, jakby przeczuwając, że spotka go tutaj coś specjalnego, wyszedł na peron.

Wychowanie i dobroć

Wychowanie i dobroć (fot. www.salesiani.it)
System wychowawczy księdza Bosko inspirowany jest wiarą chrześcijańską. W swoim przesłaniu do wychowawców, rodziców i nauczycieli za najważniejszą zasadę wychowania Ksiądz Bosko uznałby ten rodzaj dobroci, która wypływa z miłości ewangelicznej. Dobroć taka ma na uwadze przede wszystkim godność i wolność dziecka, ucznia, wychowanka.
Subscribe to RSS - św. Jan Bosko