Salezjanie Księdza Bosko w Polsce

święci i błogosławieni

Książe, który wybrał księdza Bosko

bł. ks. August Czartoryski
2 sierpnia 1858, w paryskim hotelu Lambert, przyszedł na świat August Czartoryski, pierworodny syn księcia Władysława Czartoryskiego, lidera polskiej emigracji, a także poważnego kandydata do Korony Polskiej. W całej familii Czartoryskich zapanowała ogromna euforia, bo oto pojawił się następca, przyszła głowa rodziny, kolejny wielki Czartoryski! August rzeczywiście stał się wielki. Nikt jednak wówczas nie przypuszczał, że jego wielkość będzie tak nieoczekiwana.

Spadkobiercy wizjonera

fot. www.miraclesofthesaints.com
Ksiądz Bosko był świętym, jak wielu innych świętych i... wizjonerem - jak niewielu. Mieć wizję jest jednym ze sposobów wiary. Sny księdza Bosko były jak objawienia zdarzeń. Sny zapowiadające przyszłość. Sny dla zbawienia młodych.

Generał z Carmagnola

św. Jan Bosko
W zimowy, zamglony wieczór ks. Bosko czekał na pociąg na stacji w Carmagnola. Wszyscy podróżni skryli się przed zimnem w dworcowej poczekalni. Tymczasem ksiądz Bosko, jakby przeczuwając, że spotka go tutaj coś specjalnego, wyszedł na peron.

Odwaga miłości - bł. Laura Vicuña

grupodejovens.net
Wśród niewielu beatyfikowanych i kanonizowanych świętych, którzy odeszli do Pana w bardzo młodym wieku, jest także niespełna trzynastoletnia wychowanka Córek Maryi Wspomożycielki, Laura Vicuña. W stulecie śmierci świętego Jana Bosko, 3 sierpnia 1988 r. w Turynie na Valdocco, Jan Paweł II wyniósł ją na ołtarze, wyznaczając dzień liturgicznego wspomnienia błogosławionej Laury na 22 stycznia.

Strony

Subscribe to RSS - święci i błogosławieni