Oświęcim: salezjanie przyjaciółmi muzeum

  • 21 stycznia 2020 r.

W niedzielę, 19 stycznia 2020 r., odbywały się obchody 10-lecia Muzeum Zamek w Oświęcimiu. Salezjanie zostali zaszczyceni tytułem Przyjaciela Muzeum „Amicus” 2020. Uczestnicząc w tym uroczystym spotkaniu z ks. Mirosławem Gajdą, nie ukrywałem zaskoczenia z tego uhonorowania.

Czytaj więcej

Oświęcim: niby dziecięcy, a jednak dorosły teatr

  • 15 stycznia 2020 r.
 Foto: Mariusz Komajda

Wszyscy, którzy znają choć jedną baśń Hansa Christiana Andersena, wiedzą, że te utwory tak często czytane dzieciom, dotykają „bardzo dorosłych” tematów. Dzieciaki z Grupy teatralnej „kropka” zmierzyły się z Dziewczynką z zapałkami.

Czytaj więcej

Łosiówka: uroczystość księdza Bosko

  • 13 stycznia 2020 r.

31 stycznia 1888 roku był na Valdocco bardzo smutnym dniem. Zmarł ks. Bosko. Odszedł ten, który setkom chłopców wlał nadzieję w serce, który kochał i prowadził, dawał Boga i chleb. Wydawało się, że to już koniec, jednak sen ks. Bosko trwa nadal!

Czytaj więcej

Salezjanin, misjonarz, brat

  • 17 grudnia 2019 r.
Foto: Wojciech Zięcina SDB

W ciepły, choć grudniowy dzień 2019 roku o godz. 11.00 rozpoczęła się msza pogrzebowa ks. Bolesława Rozmusa salezjanina i misjonarza. Uroczystość zgromadziła 44 salezjanów z inspektorii krakowskiej i wrocławskiej, w tym dwóch diakonów ze wspólnoty seminaryjnej z Krakowa.

Czytaj więcej

Kraków: czas męstwa

  • 17 grudnia 2019 r.

„Nie pytaj czego potrzebuje świat. Pytaj co Cię ożywia, bo światu potrzeba żywych mężczyzn!” – J. Eldredge. Męski weekend to nowa inicjatywa salezjanów z „Łosiówki” skierowana do młodych mężczyzn, którzy szukają świadomego przeżywania swojej wiary, męskiej tożsamości, życia…

Czytaj więcej