Oświęcim: #powolanie #odwaga #decyzja

  • 24 czerwca 2020 r.

Zakończyło się ostatnie spotkanie prenowicjatu przed jego stacjonarną wersją w Oświęcimiu. Gratulujemy odwagi i podjęcia decyzji. Drodzy! Życzymy Wam dużo Bożego błogosławieństwa i pamiętamy o Was w modlitwie. Chłopaki – powodzenia!

Czytaj więcej

Kraków: “Nieprzeciętni”

  • 9 czerwca 2020 r.

„Jeżeli zgodzisz się na przeciętność to nie wytrwasz w ślubach, ani w kapłaństwie…” – te słowa wybrzmiały z mocą podczas zakończonego już Kwartalnego Dnia Skupienia w naszej wspólnocie.

Czytaj więcej

Kraków: Hotelik otwarty

  • 29 maja 2020 r.

W ostatnich dniach otrzymaliśmy sporo zapytań dotyczących dostępności pokoi gościnnych na Łosiówce. Nasz dom jest ponownie otwarty dla gości, niezależnie od tego czy są to osoby indywidualne, czy też zorganizowane grupy.

Czytaj więcej

W obronie najmłodszych

  • 25 maja 2020 r.

Dla salezjanów dobro i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży mają najwyższy priorytet, dlatego od lat szkolimy się w tym zakresie.

Czytaj więcej

Kraków: remont idzie na całego!

  • 11 maja 2020 r.

W budynku naszego seminarium wymieniane są właśnie okna nad jadalnią wspólnotową, odnawiana jest elewacja starego domu, zakładana jest tam izolacja termiczna oraz przeprowadzany jest gruntowny remont czwartego piętra w Starym Domu.

Czytaj więcej

Kraków: śluby wieczyste

  • 11 maja 2020 r.
Zdjęcia: Damian Mackiewicz SDB

Miało być hucznie, a było skromnie. Bóg jednak przemówił przez okoliczności czasu. Zewnętrzne otocznie wyraziło to, co działo się między Bogiem a człowiekiem. Dzień 9 maja mocno zapisze się w sercach pięciu salezjanów, którzy złożyli wieczystą profesję zakonną.

Czytaj więcej

Śluby wieczyste – 9 maja transmisja

  • 5 maja 2020 r.

9 maja 2020 r. o godz. 12.00 odbędzie się transmisja Eucharystii, podczas której na ręce księdza inspektora Marcina Kaznowskiego klerycy Towarzystwa Świętego Franciszka Salezego złożą profesję wieczystą. A będą to: – kl. Mirosław Kosiec SDB,

Czytaj więcej