Lublin: spotkanie formacyjne kwinkwenistów

  • 6 marca 2019 r.

W dniach 24-27 lutego 2019 kwinkweniści warszawskiej inspektorii salezjanów zjechali się na spotkanie formacyjne do domu zakonnego przy ul. Pawłowa w Lublinie. Sześciu młodych salezjanów-kapłanów, pod okiem wikariusza inspektora ks.

Czytaj więcej

Udzielenie posługi akolitatu

  • 11 grudnia 2018 r.

8 grudnia to w zgromadzeniu Towarzystwa św. Franciszka Salezego jedna z ważniejszych dat. W Kościele Powszechnym obchodzimy wtedy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, ponadto w naszym Zgromadzeniu to dzień, kiedy wspominamy spotkanie ks.

Czytaj więcej

Formacja asystenta w warszawskiej inspektorii

  • 11 marca 2019 r.

Choć jest tylko jeden asystent w naszej inspektorii, jednak nie mogło zabraknąć spotkania formacyjnego dla niego. Kl. Jacek Banasiuk, który odbywa swoją praktykę w Lutomiersku, przyjechał więc do Krakowa, gdzie rozpoczęło się spotkanie z wikariuszem inspektora ks. Przemysławem Solarskim.

Czytaj więcej

Półkolonie zimowe w Woźniakowie

  • 21 lutego 2019 r.

Od poniedziałku do piątku (11-15 lutego) w salezjańskim Oratorium im. bł. Michała Rua odbył się pierwszy turnus zimowych półkolonii dla dzieci i młodzieży. W wypoczynku uczestniczyło pięćdziesiąt osób w wieku od 7 do 18 lat.

Czytaj więcej

Kapituła Młodych 2019

  • 16 stycznia 2019 r.

W dniach 11-13 stycznia 2019 roku w Czerwińsku nad Wisłą odbyła się IV Kapituła Młodych Inspektorii św. Stanisława Kostki. Kapituła ta, czyli spotkanie przedstawicieli wszystkich środowisk młodzieżowych z każdego dzieła w Inspektorii, odbywa się co roku.

Czytaj więcej