Wspieram misje online

  • 4 kwietnia 2017 r.
Wspieram misje online

Dzięki nowej platformie crowdfundingowej Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie możesz wspierać projekty misjonarzy i misjonarek jednym kliknięciem myszy!

Czytaj więcej

Kraków: Lektorat 2017

  • 17 marca 2017 r.
(fot. Marcin Pikor SDB / losiowka.pl)

11 marca dziewięciu alumnów seminarium salezjańskiego w Krakowie przyjęło posługę lektoratu z rąk ks. Romana Jachimowicza, przełożonego inspektorii pilskiej.

Czytaj więcej

Spotkanie opłatkowe Rodziny Salosu

  • 12 grudnia 2016 r.

Dnia 10 grudnia w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym na Bielanach w Warszawie Salezjańska Organizacja SALOS RP zorganizowała spotkanie opłatkowo-wigilijne z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej

"Bohaterska Piątka" - kalendarz na 2017 rok

  • 28 października 2016 r.

Wydawnictwo Salezjańskie przygotowało kalendarz z okazji 75. rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionych wychowanków z poznańskiego oratorium: Czesława Jóźwiaka, Edwarda Kaźmierskiego, Franciszka Kęsego, Edwarda Klinika i Jarogniewa Wojciechowskiego, zgilotynowanych w 1942 roku w Dreźnie.

Czytaj więcej

Tarnowskie Góry: Salezjańscy animatorzy sportowi na start

  • 11 października 2016 r.

W dniach 30 września - 2 pażdziernika w Ośrodku szkolno-wychowawczym w Tarnowskich Górach odbyły się 19 Ogólnopolskie Rozgrywki Salezjańskich Anmatorów Sportowych (ORSAS). W spotkaniu wzięło udział ponad 130 trenerów, instruktorów, animatorów, wolontariuszy z 40 stowarzyszeń lokalnych SALOS z całej Polski.

Czytaj więcej

II Kongres Dyrektorów Szkół Salezjańskich w Polsce

  • 4 października 2016 r.
(fot. spm.salezjanie.pl)

W dniach 30 września – 2 października w Licheniu odbył się II Kongres Dyrektorów Salezjańskich Przedszkoli, Szkół i Ośrodków Wychowawczych Salezjanów (z 4 inspektorii) i Córek Maryi Wspomożycielki (z 2 indpektorii) z Polski. Jedną z kwestii, nad którą najbardziej dyskutowano, była ogromna rola internetu dzisiaj, szanse i zagrożenia, jakie niesie ze sobą na polu wychowania dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej