Odszedł do Pana ks. Zenon Mach

  • 16 października 2020 r.
Odszedł do Pana ks. Zenon Mach

W środę, 14 października 2020 r., w Baniach (zachodniopomorskie) w wieku 70 lat zmarł ks. Zenon Mach SDB. Uroczystości pogrzebowe odbędą się wg następującego porządku:

Czytaj więcej

Banie: Turniej z okazji peregrynacji

  • 15 czerwca 2013 r.

Drugim miejscem, które odwiedził Ksiądz Bosko 15 czerwca były Banie. Mieszkańcy od samego rana świętowali przyjazd relikwii. Odbył się tam turniej piłki nożnej chłopców, w którym uczestniczyli w większości ministranci z pobliskich parafii. Udział wzięło 7 drużyn.

Czytaj więcej

Banie: Misje u stóp Krzyża

  • 15 kwietnia 2013 r.

W dniach od 5 do 12 kwietnia w parafii w Baniach trwały "Misje u stóp Krzyża". Uroczystego wprowadzenia Ottonowego Krzyża Wiary i Relikwii Krzyża Świętego dokonał ks. kanonik Robert Gołębiowski dziekan Dekanatu Banie, który także przewodniczył Mszy Świętej w asyście wicedziekana ks. Tomasza Koszyka TChr, Ks. Józefa Dudziaka TChr - proboszcza z Tetynia i proboszcza parafii ks. D. Sieka. SDB.

Czytaj więcej

Półkolonie w Baniach

  • 31 lipca 2012 r.
(fot. pila.salezjanie.pl)

Wakacje już na półmetku, czas szybko mija. Tego roku (Anno Domini 2012) odpoczynek dla dzieci i młodzieży w oratorium przy Parafii pw. M. B. Wspomożenia Wiernych w Baniach miał miejsce w dniach 23-28 lipca.

Czytaj więcej

Półkolonie w Baniach

  • 15 lipca 2009 r.

W dniach od 6 do 10 lipca 2009 r. przy parafii MB Wspomożenia Wiernych w Baniach odbyły się "wakacje w mieście" dla dzieci i młodzieży. Organizatorami byli miejscowi salezjanie oraz kleryk Adam Piekarzewski, który przyjechał na wakacje z Jerozolimy.

Czytaj więcej

Ferie w Baniach

  • 30 stycznia 2006 r.

W Baniach już po feriach! W drugim tygodniu ferii (25 - 28 stycznia) przy współpracy z Radą Parafialną, Caritas oraz GS w Baniach została zorganizowana półkolonia dla dzieci i młodzieży z parafii Banie. Bazą było oratorium przy parafii w Baniach. Półkolonie przebiegały pod hasłem: " Ewangelia działa mocą Bożej atrakcji, ale ta Boża atrakcja zawsze posługuje się ludźmi" (Jan Paweł II).

Czytaj więcej