Bydgoszcz: półkolonie zimowe w Oratorium "Dominiczek"

  • 21 stycznia 2019 r.

W trzech województwach, na terenie których znajdują się placówki salezjanów Inspektorii Pilskiej, dobiegł końca pierwszy tydzień ferii zimowych. A to oznacza, że dzieci i młodzież z Kujaw, Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej, spędziły intensywny czas na organizowanych półkoloniach i obozach.

Czytaj więcej

Dni Młodości w Bydgoszczy

  • 25 czerwca 2018 r.
Dni Młodości w Bydgoszczy

Salezjańskie Dni Młodości to dobrze znane w Fordonie dwudniowe święto radości, które w tym roku odbyło się po raz szesnasty w dniach 16‒17 czerwca 2018 r.

Czytaj więcej

Pamięci bł. Czesława Jóźwiaka

  • 12 września 2017 r.
Pamięci bł. Czesława Jóźwiaka

W całej salezjańskiej Polsce rok 2017 jest dedykowany męczennikom II wojny światowej, wychowankom oratorium w Poznaniu, którzy nazywani są popularnie „Piątką”. W okresie wojny za działalność konspiracyjną w Narodowej Organizacji Bojowej zostali aresztowani przez gestapo i skazani na śmierć.

Czytaj więcej

Bydgoszcz: Kochamy Cię Święty Mikołaju 2014

  • 16 grudnia 2014 r.
(fot. www.facebook.com/oratorium.dominiczek)

„Mamy dawać świadectwo światłości” - takie zadanie dał nam ks. Artur Dylewski na mszy świętej przed XII koncertem Kochamy Cię Św. Mikołaju. Wstaliśmy wszyscy jeszcze zanim nastał niedzielny świt. Dziś mamy 14 grudnia, a więc dzień koncertu, na który wszyscy czekamy, bo chcemy wspomóc chore dzieci z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, które leczone są w Szpitalu Uniwersyteckim.

Czytaj więcej