MINPIM w Chocianowie

  • 27 listopada 2019 r.

23 listopada zagościliśmy w pięknym Chocianowie, gdzie po raz pierwszy odbywały się zmagania sportowe MINIPIM w piłkę siatkową. W celu udziału przyjechało wraz z opiekunami 9 drużyn składających się z ministrantów i lektorów salezjańskich parafii naszej inspektorii.

Czytaj więcej

Lato w mieście z Ks. Bosko

  • 14 lipca 2015 r.

Od 6 do 17 lipca w Chocianowie dzieci i młodzież z naszej gminy przeżywały półkolonie pod hasłem "Lato w mieście z księdzem Bosko" zorganizowane przez parafię Wniebowzięcia NMP w Chocianowie.

Czytaj więcej

Chocianów: Ferie z Księdzem Bosko

  • 2 lutego 2015 r.

W I tygodniu ferii dziecięca schola „Chocianowskie Nutki” wzięła udział w warsztatach muzycznych, dzięki którym uczestnicy mogli lepiej poznać piosenki śpiewane ku czci księdza Bosko.

Czytaj więcej

Pamiętnik z peregrynacji - Chocianów

  • 26 czerwca 2013 r.

Z biskupem o salezjańskim sercu. Rozsiani po wielu wsiach wokół Chocianowa. Od lat związani z księdzem Bosko. Tak mieszkańcy Chocianowa i okolic witali relikwie świętego wychowawcy z Turynu.

Czytaj więcej

Dzień Wdzięczności za św. Jana Bosko i św. Dominikę Mazzarello

  • 18 lutego 2013 r.

W sobotę 16 lutego w Chocianowie Salezjanie Współpracownicy i Salezjanki Współpracownice Inspektorii pw. św. Jana Bosko, wraz ze swoimi ks. Delegatami i S. Delegatkami, dziękowali Panu Bogu za Ojca i Nauczyciela młodzieży św. Jana Bosko oraz za św. Marię Dominikę Mazzarello - współzałożycielkę Salezjanek. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. inspektor Alfred Leja.

Czytaj więcej

Chocianów: Jubileusz ks. Zbigniewa Szymerowskiego

  • 30 czerwca 2011 r.

19 czerwca ksiądz Dziekan Zbigniew Szymerowski obchodził Jubileusz 40-lecia święceń kapłańskich. W lipcu natomiast ksiądz proboszcz będzie obchodził 50-lecie ślubów zakonnych. Święcenia kapłańskie ksiądz Zbigniew otrzymał w dniu 19 czerwca 1971r. w święto Serca Panan Jezusa w kościele p.w. św. Stanisława Kostki na Krakowskich Dębnikach.

Czytaj więcej