Czerwińsk: Historyczna kapituła!

  • 13 stycznia 2016 r.

Kapituła Młodych - to pierwsze tego typu wydarzenie, które pozwoliło przedstawicielom wszystkich środowisk młodzieżowych z dzieł i placówek salezjańskich inspektorii warszawskiej spotkać się, aby dokonać refleksji nad posłannictwem salezjańskim z perspektywy jego odbiorców.

Czytaj więcej

Pielgrzymka gimnazjalistów szkół salezjańskich do Czerwińska

  • 10 kwietnia 2015 r.

8 kwietnia uczniowie klas trzecich salezjańskich gimnazjów z Sokołowa Podlaskiego, Legionowa, Łodzi, Mińska i Ostródy udali się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku. Chcieliśmy podziękować za trzy lata nauki i prosić o dalsze łaski, szczególnie na egzaminach, a także o pomoc w wyborze właściwej drogi życia.

Czytaj więcej

Kolędy chóru bazyliki czerwińskiej

  • 15 grudnia 2014 r.
Okładka płyty

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Chór Bazyliki Czerwińskiej pod dyrekcją Przemysława Ziółkowskiego, który w tym roku obchodzi swoje X-lecie istnienia, nagrał płytę z kolędami.

Czytaj więcej

Czerwińsk: Talent spod choinki

  • 9 grudnia 2014 r.

Co właściwie jest moim talentem? Jak mam go rozwijać? Jak służyć innym tym, czym obdarzył mnie Bóg? Z tymi – coraz trudniejszymi w XXI w. dla młodego człowieka – pytaniami mierzyli się w Czerwińsku nad Wisłą w weekend 5-7 grudnia animatorzy Salezjańskiego Ruchu Ewangelizacyjnego Saruel.

Czytaj więcej

Czerwińsk: Wyjątkowy koncert

  • 18 listopada 2014 r.

16 listopada, w sali widowiskowej przy czerwińskim sanktuarium odbył się koncert pt. „Być jak płynąca rzeka” w wykonaniu pani Katarzyny Borowskiej i zespołu Free Kwintet.

Czytaj więcej