Kibicu! Zło dobrem zwyciężaj!

  • 14 stycznia 2019 r.

W sobotę, 5 stycznia, na Jasną Górę pielgrzymowali kibice z całej Polski. Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki były słowa zaczerpnięte z Pisma Świętego: „Zło dobrem zwyciężaj”.

Czytaj więcej

Pielgrzymka Szkół Salezjańskich na Jasną Górę

  • 18 września 2015 r.
(fot. Robert Jaszczuk)

W środę, 16 września na Jasnej Górze odbyło się spotkanie dziękczynne zorganizowane na zakończenie Jubileuszu 200. Urodzin św. Jana Bosko. Na jasnogórskim placu zgromadziło się ponad 7 tys. uczniów szkół salezjańskich z całej Polski wraz nauczycielami i duszpasterzami. Młodzi najpierw uczestniczyli we Mszy św., a potem wysłuchali koncertu w wykonaniu m.in. Magdy Anioł i Łukasza Golca.

Czytaj więcej

Ogólnopolskie rekolekcje dla prenowicjuszy

  • 5 czerwca 2015 r.

Tradycyjnie już na przełomie maja i czerwca (29 V – 2 VI) odbyły się w Częstochowie ogólnopolskie rekolekcje dla kandydatów do Zgromadzenia Salezjańskiego. W tym roku wzięło w nich udział 16 osób. Rekolekcje prowadzone były przez duszpasterzy powołań z czterech polskich inspektorii.

Czytaj więcej

Rekolekcje powołaniowe w Częstochowie

  • 5 czerwca 2014 r.
Uczestnicy rekolekcji powołaniowych razem z neoprezbiterami.

Od wielu lat na przełomie maja i czerwca organizowane są w Częstochowie rekolekcje powołaniowe. Skierowane są one do osób, które przygotowują się do rozpoczęcia formacji salezjańskiej w czterech inspektoriach polskich. W tym roku w rekolekcjach uczestniczyło 24 kandydatów.

Czytaj więcej

Częstochowa: Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Salezjańskiej

  • 29 października 2013 r.

„Dziękujemy u stóp Matki Bożej, u stóp Matki, którą Jezus dał Jankowi Bosko jako mistrzynię, dobrą mistrzynię” - tymi słowami w minioną sobotę w jasnogórskim sanktuarium ks. inspektor Alfred Leja rozpoczął kazanie podczas dziękczynienia za peregrynację relikwii św. Jana Bosko w Polsce.

Czytaj więcej

Częstochowa: Sympozjum pedagogiczne

  • 24 października 2013 r.

19 października w Całodobowej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej im. św. Dominika Savio prowadzonej przez Zgromadzenie Salezjańskie w Częstochowie odbyło się sympozjum poświęcone „Zastosowaniu systemu prewencyjnego księdza Jana Bosko w placówkach opiekuńczo-wychowawczych”.

Czytaj więcej