Międzyszkolny Konkurs Literacki w Ełku

  • 26 stycznia 2015 r.

Przeżywając jubileuszowy rok 200-lecia urodzin św. Jana Bosko – wielkiego Nauczyciela i Wychowawcy młodzieży oraz przygotowując się do uroczystości odpustowych ku czci Założyciela Rodziny Salezjańskiej, Parafia pw. św. Rafała Kalinowskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Salezjanów Współpracowników w Ełku zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Literacki pod hasłem: „Jak ksiądz Bosko z młodzieżą, dla młodzieży”.

Czytaj więcej

Ełk: Klub Mam

  • 15 listopada 2014 r.

Przy Oratorium im św. Jana Bosko w Ełku powstał Klub Mam. Jest to miejsce spotkań i wymiany doświadczeń, do którego chętnie przychodzą mamy wraz ze swoimi pociechami.

Czytaj więcej

Ełk: Tydzień misyjny w szkole i parafii

  • 24 października 2014 r.

W 1926 roku papież misji Pius XI ustanowił dla Kościoła Niedzielę Misyjną. Przypada ona w przedostatnią niedzielę października. W bieżącym roku, 19 października, obchodziliśmy osiemdziesiąty ósmy Tydzień Misyjny.

Czytaj więcej

Basking w Ełku

  • 21 października 2014 r.

W Oratorium św. Jana Bosko w Ełku powstała nowa sekcja sportowa – Basking. Jest to gra w piłkę koszykową, poprzez dostosowanie odpowiednich reguł i zasad mogą w niej uczestniczyć dzieci, młodzież, jak również osoby niepełnosprawne.

Czytaj więcej

Święto ełckiej policji u salezjanów

  • 30 września 2014 r.

W dniu 28 września 2014 r. w Wigilię św. Michała Archanioła już po raz czwarty w kościele pw. Św. Rafała Kalinowskiego w Ełku policjanci, cywilni pracownicy policji i emeryci policji wraz ze swoimi rodzinami modlili się o wstawiennictwo swojego Patrona w pracy i w życiu osobistym.

Czytaj więcej

Ełk: Turniej międzynarodowy na dwustulecie

  • 29 września 2014 r.

„Nie stawiamy ks. Bosko pomnika z granitu, ale ten piękny żywy pomnik, który tworzymy wszyscy razem: dzieci, młodzież, wychowawcy, trenerzy, animatorzy i rodzice, i jest on o wiele bardziej wymowny” - tymi słowami wszystkich przybyłych na te uroczystości przywitał ks. Tadeusz Jarecki, dyrektor wspólnoty salezjanów w Ełku.

Czytaj więcej