Odpust i Festyn Rodzinny: Głosków świętuje na całego!

  • 28 maja 2015 r.

Ostatnia niedziela 24 maja 2015 to był szczególny dzień w naszej parafii w Głoskowie: Zesłanie Ducha Świętego, Odpust (w końcu patronuje nam Wspomożycielka Wiernych), a do tego małe święto lokalne: Festyn Rodzinny związany z 200 rocznicą urodzin Św. Jana Bosko. To była prawdziwa kumulacja!

Czytaj więcej

Głosków: Salezjańskie półkolonie 2014

  • 23 lipca 2014 r.
Wizyta w TVP w Warszawie

14 lipca w oratorium im. Błogosławionych wychowanków salezjańskich z Poznania w Głoskowie rozpoczęły się salezjańskie półkolonie. Nad organizacją projektu czuwali: kierownik oratorium ks. Bartłomiej Tuzinowski oraz grupa animatorów.

Czytaj więcej

Głosków: Ferie z Ks. Bosko 2013

  • 3 lutego 2013 r.

W dniach od 28 stycznia do 1 lutego odbyły się ferie z „Janem Bosko” w Oratorium im. Błogosławionej Piątki Poznańskiej w Głoskowie. W feriach wzięło udział 50 uczestników od przedszkolaków do gimnazjalistów.

Czytaj więcej

Zmarł ks. Janusz Tomasik

  • 12 maja 2012 r.

11 maja, w 81 roku życia, 63 ślubów zakonnych i 55 roku kapłaństwa, odszedł do Pana ks. Janusz Tomasik, współbrat Inspektorii pw. św. Stanisława Kostki.

Czytaj więcej

Zmarł ks. Stanisław Snarski

  • 24 kwietnia 2011 r.

23 kwietnia 2011 - w 81 roku życia, 60 ślubów zakonnych i 50 roku kapłaństwa - odszedł do pana ks. Stanisław Snarski, współbrat warszawskiej Inspektorii św. Stanisława Kostki.

Czytaj więcej

Głosków: Nauczyciel na medal

  • 24 czerwca 2010 r.

Koniec roku szkolnego to czas podsumowania, ale też i wyborów. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Głoskowie 18 czerwca wybierali opiekuna samorządu uczniowskiego, rzecznika oraz nauczyciela na medal.

Czytaj więcej

Głosków: Odpust połączony z festynem ku czci Wspomożycielki Wiernych

  • 1 czerwca 2010 r.

W niedzielę 30 maja w parafii w Głoskowie odbyła się uroczystość odpustowa ku czci NMP Wspomożenia Wiernych. Uroczystej Mszy św. przewodniczył i kazanie okolicznościowe wygłosił ks. Wikariusz Krzysztof Jakubowski, na której zgromadzili się współbracia oraz księża diecezjalni na czele z ks. Dziekanem Zbigniewem Pruchnickim.

Czytaj więcej

Głosków: Dzień skupienia dla SSW

  • 5 grudnia 2009 r.

Z okazji 150 rocznicy powstania Zgromadzenia Salezjańskiego jak i roku kapłańskiego, któremu patronuje św. Jan Maria Vianey, w parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Głoskowie odbył się kwartalny dzień skupienia dla Salezjanek i Salezjanów Współpracowników.

Czytaj więcej