Kielce: Tłumy, meleks i graffiti

  • 7 lipca 2013 r.

„Pragniemy księdza zapewnić że ten czas, kiedy będzie ksiądz obecny w naszej parafii, postaramy się przeżyć jak najowocniej. Mamy także nadzieję, że to co ksiądz zobaczy w naszej parafii, będzie ucieleśnieniem księdza snów”. Czy ta młodzież wita jakiegoś biskupa, który przyjechał na wizytację? Tak bym pomyślał pewnie, gdybym przypadkowo znalazł się 6 lipca w Parafii pw. Św. Krzyża w Kielcach.

Czytaj więcej

Kielce: Otwarcie salezjańskiego Oratorium na Herbach

  • 20 września 2012 r.
Otwarcie Oratorium na Herbach w Kielcach (fot. Jolanta Gawda)

Dnia 15 września nastąpiło uroczyste otwarcie filii Oratorium Świętokrzyskiego na osiedlu Herby w Kielcach. Po gruntownym, trwającym dwa lata remoncie budynek dawnej szkoły podstawowej i gimnazjum przy ul. Górniczej 64 stał się od tego roku szkolnego siedzibą czterech instytucji: przedszkola, gimnazjum, biblioteki i właśnie salezjańskiego oratorium.

Czytaj więcej

Kielce: Nowa Rada Lokalna SSW

  • 8 listopada 2010 r.

W dniu 17 października 2010 r. w Centrum Lokalnym SSW w Kielcach odbyły się wybory do Rady Lokalnej. W wyborach udział wzięło 20 z 27 uprawnionych osób. Ustalono, że do Rady wejdzie 6 osób i siódmy ks. Stanisław Zasada, jako Radca ds Formacji i Opiekun Centrum.

Czytaj więcej

XI Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu

  • 4 marca 2007 r.

W dniach 2-4 marca odbyły się w Kielcach Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w piłce halowej chłopców w trzech kategoriach wiekowych. Uczestniczyło ponad 330 zawodników ze stowarzyszeń lokalnych SALOS: z Bydgoszczy, Częstochowy, Dobieszczyzny, Debrzna, Lubina, Kielc, Krakowa, Ostrowa Wielkopolskiego, Oświęcimia, Skierniewic, Sieradza, Sosnowca, Świętochłowic, Słupska, Szczecina.

Czytaj więcej