Kopiec: Pierwsza profesja zakonna 2015

  • 10 września 2015 r.
(fot. spm.salezjanie.pl)

8 września w Kopcu swoją profesję zakonną złożyło 6 nowicjuszów. Bartosz Balcerzak, Mateusz Buczek, Paweł Lehmann, Paweł Nawrat, Łukasz Wójcik, Arkadiusz Żydziak poświęcili całe swoje życie Bogu poprzez śluby posłuszeństwa, ubóstwa i czystości złożone w Zgromadzeniu Salezjańskim.

Czytaj więcej

Spotkanie rodziców salezjanów w Kopcu

  • 22 kwietnia 2013 r.

W Inspektorii pw. św. Jana Bosko istnieje Stowarzyszenie Mamy Małgorzaty. Jest to ruch o charakterze duchowo-modlitewnym zrzeszający rodziców salezjanów. Przynależność do Stowarzyszenia opiera się na zasadzie dobrowolności i jest rodzicom proponowana po złożeniu przez ich synów pierwszej profesji zakonnej w Towarzystwie Salezjańskim.

Czytaj więcej

Kopiec: Drugie spotkanie prenowicjatu

  • 1 kwietnia 2013 r.
(fot. spm.salezjanie.pl)

Tuż przed Wielkanocą, w Kopcu i Częstochowie, odbyło się drugie już spotkanie prenowicjuszów inspektorii wrocławskiej. W czasie spotkania odkrywali oni piękno i trud wyboru Chrystusa oraz przyglądali się z bliska życiu nowicjackiemu.

Czytaj więcej

Salezjańskie Rekolekcje Powołaniowe w Kopcu

  • 11 grudnia 2012 r.
(fot. spm.salezjanie.pl)

Rekolekcje powołaniowe, które odbyły się w Kopcu od 7 do 9 grudnia, zgromadziły ponad 30 młodzieńców z różnych stron Polski. Hasło rekolekcji "Maryjo drogę nam wskaż" sugerowało, że będzie to spotkanie o silnym akcencie maryjnym i tak rzeczywiście było.

Czytaj więcej