Łosiówka: uroczystość księdza Bosko

  • 13 stycznia 2020 r.

31 stycznia 1888 roku był na Valdocco bardzo smutnym dniem. Zmarł ks. Bosko. Odszedł ten, który setkom chłopców wlał nadzieję w serce, który kochał i prowadził, dawał Boga i chleb. Wydawało się, że to już koniec, jednak sen ks. Bosko trwa nadal!

Czytaj więcej

Kraków: czas męstwa

  • 17 grudnia 2019 r.

„Nie pytaj czego potrzebuje świat. Pytaj co Cię ożywia, bo światu potrzeba żywych mężczyzn!” – J. Eldredge. Męski weekend to nowa inicjatywa salezjanów z „Łosiówki” skierowana do młodych mężczyzn, którzy szukają świadomego przeżywania swojej wiary, męskiej tożsamości, życia…

Czytaj więcej

Kraków: Opiekunowie Jezusa i ubogich

  • 11 grudnia 2019 r.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 9 salezjanów przyjęło w Krakowie posługę akolitatu. W ten sposób stali się opiekunami Jezusa Eucharystycznego i ubogich.

Czytaj więcej

Kraków: 230 uczestników rekolekcji dla bierzmowanych

  • 12 listopada 2019 r.

W dniach 8–10 Listopada w Krakowie odbyły się rekolekcje dla bierzmowanych. Tematem przewodnim było siedem sakramentów świętych. W spotkaniu wzięła udział młodzież z: Pogrzebienia, Skawy, Kornowacu, Kobyli, Rzeszowa, Pychowic oraz Oświęcimia.

Czytaj więcej

Warsztaty chóru Canticum

  • 30 października 2019 r.

Zakończył się czas intensywnej muzycznej pracy, doskonalenia warsztatu i nauki nowych utworów. Za nami tegoroczne warsztaty chóru Canticum. Tym razem, gospodarzami byli salezjanie z Wisły.

Czytaj więcej