Lubin: jeden ekstremalny dzień z Maryją

  • 7 sierpnia 2020 r.

Zebrali się 4 sierpnia o 3.30 w nocy przy hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Czekał tam na nich autokar, którym dotarli do Zębowic w województwie opolskim, gdzie zostali przywitani przez rzęsisty deszcz. I ten deszcz towarzyszył pątnikom z salezjańskiej 6.

Czytaj więcej

Spotkanie SSW w Lubinie

  • 9 kwietnia 2020 r.

7 marca w Lubinie odbyło się kolejne spotkanie Salezjanów Współpracowników. Tym razem parafia pw. św. Jana Bosko w Lubinie miała przyjemność gościć Wspólnoty z Chocianowa, Środy Śląskiej oraz rodzimego Lubina.

Czytaj więcej

Lubin: Ekspresowe Półkolonie

  • 9 marca 2020 r.

W dniach 17–21 lutego 2020 r. w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Lubinie odbyły się półkolonie zimowe, w których wzięło udział 55 dzieci, nad którymi czuwało 17 animatorów i 4 wychowawców.

Czytaj więcej

Lubin: jestem dzieckiem Króla

  • 24 lutego 2020 r.

Półkolonie są czasem wielkiej radości, uśmiechu i pozytywnej energii. Podczas nich dzieci i młodzież uczą się wzajemnie nowych rzeczy, integrują się, nawiązują nowe relacje. To czas wielkiego dobra.

Czytaj więcej

Lubin: świętowanie z księdzem Bosko

  • 10 lutego 2020 r.

31 stycznia był wyjątkowym dniem w rodzinie salezjańskiej – było to święto świętego Jana Bosko. Z tej okazji w naszej parafii pod wezwaniem właśnie św. Jana Bosko świętowaliśmy odpust.

Czytaj więcej

Sylwester u księdza Bosko

  • 5 lutego 2020 r.

Gdy cała Polska śledziła z wypiekami na twarzy organizowane w plenerze wielkie wydarzenia sylwestrowo–noworoczne transmitowane w mediach, wspólnota salezjańsko–dziecięco–młodzieżowo–rodzicielska, przywitała Nowy Rok w Oratorium św. Jana Bosko w Lubinie.

Czytaj więcej

VIII Lubiński Orszak Trzech Króli

  • 17 stycznia 2020 r.

6 stycznia 2020 r. po raz ósmy przeszedł ulicami Lubina Orszak Trzech Króli. Od wielu lat organizuje go Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio i Liceum Salezjańskie im. św. Jana Bosko z Lubina.

Czytaj więcej

Lubin: Szkoła Animatora Muzycznego i Medialnego

  • 2 grudnia 2019 r.

W dniach 15–17.11.2019 r. w Lubinie odbyła się Szkoła Animatora Medialnego. Dla dziewiątki młodych fanatyków fotografii warsztaty prowadził pan Artur Szczygieł, a nad całą naszą grupą czuwali ks. Bartłomiej Polański SDB oraz ks. Mariusz Jawny SDB.

Czytaj więcej

Lubin: Cecyliada u Jana Bosko

  • 29 listopada 2019 r.

W sobotę, 23 listopada w Oratorium św. Jana Bosko w Lubinie odbył się festiwal piosenki religijnej – Cecyliada. Uzdolnieni młodzi z Lubina i okolic mieli możliwość zaprezentowania się i ukazania swoich talentów na scenie.

Czytaj więcej

Lubin: Formacyjne Spotkanie Młodych

  • 25 listopada 2019 r.

Czym jest wiara? Jak przeżywać swoją wiarę? Jak można pogłębiać swoją relację z Bogiem? To są tylko niektóre pytania, na które w ostatni weekend próbowali odpowiedzieć uczestnicy i organizatorzy Formacyjnego Spotkania Młodych.

Czytaj więcej