Wspólne kolonie letnie Lublina i Rzeszowa

  • 16 sierpnia 2018 r.
Wspólne kolonie letnie Lublina i Rzeszowa

1 sierpnia zakończyły się kolonie letnie dzieci i młodzieży z placówek salezjańskich w Lublinie i Rzeszowie, które rozpoczęły się 22 lipca. Obie placówki, jak zresztą co roku, dzięki inicjatywie ks. Łukasza Auguściaka i ks.

Czytaj więcej

Jubileusz Teatru ITP

  • 9 czerwca 2016 r.

15 lat – dla jednych może wydawać się niewielkim wycinkiem w czasie, dla innych natomiast niezwykłą historią tworzoną i kreowaną przez dziesiątki osób kilku różnych pokoleń.

Czytaj więcej

Zmarł ks. Remigiusz Popowski

  • 16 maja 2014 r.
śp. ks. Remigiusz Popowski

Dnia 15 maja 2014 r. - w 78 roku życia, 61 ślubów zakonnych i 52 roku kapłaństwa - odszedł do Pana śp. ks. prof Remigiusz Popowski, salezjanin z inspektorii warszawskiej.

Czytaj więcej

Lublin: Modlitwa z karaoke

  • 8 lipca 2013 r.

Dojeżdżamy na Kalinowszczyznę w Lublinie. Z pobliskiej ulicy już widać oczekujących tłumnie ludzi. Zgromadzeni są kapłani i wiele sióstr zakonnych. Słyszymy dźwięki orkiestry dętej. Ludzie biją brawo. Ksiądz Michał Kaleta, przełożony wspólnoty zakonnej i proboszcz parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych, wypowiada słowa powitania: „Bardzo Gorąca witamy w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej św. Jana Bosko, który przybywa do nas w swoich relikwiach. Jego obecność jest dla nas wszystkich: młodych i starszych, okazją do przypomnienia sobie jego sylwetki, a przede wszystkim jego działalności. To też sposobność do modlitwy”. Wchodzimy do kościoła. Ludzie już na placu cisną się, aby dotknąć urnę świętego.

Czytaj więcej