Ostróda: Dominikalia 2017

  • 9 maja 2017 r.

Już po raz czwarty Dominikalia, czyli Święto Liturgicznej Służby Ołtarza odbyło się w Ostródzie w dniach 5-7 maja. Zgromadziło się tam 210 ministrantów z parafii salezjańskich inspektorii warszawskiej: Ełku, Głoskowa, Łęcza, Olsztyna, Ostródy (parafia pw. św.

Czytaj więcej

Zmarł ks. Kazimierz Jarząbek

  • 27 sierpnia 2016 r.
śp. ks. Kazimierz Jarząbek

Dnia 26 sierpnia 2016 r., w 81 roku życia, 63 ślubów zakonnych i 54 roku kapłaństwa, odszedł do Pana śp. ksiądz Kazimierz Jarząbek, współbrat z inspektorii warszawskiej.

Czytaj więcej

Święto ministrantów inspektorii warszawskiej w Ostródzie

  • 11 maja 2016 r.

Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest! Pod tym hasłem w dniach 6–8 maja ministranci z placówek inspektorii warszawskiej zgromadzili się w Ostródzie, by razem celebrować radość ze służby przy Ołtarzu. Na tegoroczne Dominikalia przybyło ponad 200 młodych chłopaków. Był to czas wypełniony sportową rywalizacją, spotkaniami formacyjnym oraz innymi atrakcjami.

Czytaj więcej

Jak balują salezjanie?

  • 14 stycznia 2016 r.

9 stycznia, z soboty na niedzielę, w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Dominika Savio miało miejsce typowe dla tego okresu wydarzenie - studniówka klasy trzeciej liceum. Matura coraz bliżej, stresów coraz więcej, a jednak owych zmartwień na twarzach uczestników widać nie było.

Czytaj więcej

Ostróda - Adwent - ŚDM

  • 14 grudnia 2015 r.

Tradycyjnie 8 grudnia w Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Salezjańskim Liceum i Gimnazjum w Ostródzie zorganizowaliśmy Adwentowy Dnia Skupienia. W tym roku ten dzień wykorzystaliśmy na przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży.

Czytaj więcej

Ostróda: Spotkanie z panem Józefem Dziedziulem

  • 25 maja 2015 r.

W systemie wychowawczym salezjanina św. Jana Bosco ważną rolę obok wartości religijnych spełnia patriotyzm. Święty uważał, że wiara i patriotyzm kształtują postawę młodego człowieka i wpływają na późniejsze dorosłe, wartościowe życie. W związku z tym w Salezjańskim Liceum i Gimnazjum przypominane są ważne wydarzenia z historii naszej ojczyzny.

Czytaj więcej

Ostróda: Pasja z pasją

  • 30 marca 2015 r.
(fot. ostroda.salezjanie.pl)

28 i 29 marca br. w hali sportowej Salezjańskiego Liceum i Gimnazjum im. św. Dominika Savio w Ostródzie już po raz czwarty w naszym mieście zostało wystawione Misterium. Z Ostródy i okolic ciągnęły tłumy, by wspólnie przeżywać tajemnicę męki i śmierci Jezusa.

Czytaj więcej