Oświęcim: pączkowo w gronie SL

  • 24 lutego 2020 r.

W ramach ostatnich podrygów i smacznego podjadania tuż przed Wielkim Postem wspólnota Służby Liturgicznej skorzystała z okazji do świętowania. W tłusty czwartek, tj.

Czytaj więcej

Oświęcim: Dzień Patrona

  • 17 lutego 2020 r.
Foto: Wojciech Zięcina SDB

14 lutego 2020 r. w naszej szkole obchodziliśmy święto naszego patrona, założyciela rodziny salezjańskiej – św. Jana Bosko. Jego wspomnienie przypada na 31 stycznia, lecz ze względu na ferie zimowe uroczystość szkolna odbyła się później.

Czytaj więcej

Oświęcim: trzy ważne spotkania

  • 11 lutego 2020 r.
Foto: Wojciech Zięcina SDB

Od 4 do 5 lutego 2020 roku w Oświęcimiu odbyło się spotkanie przełożonych wspólnot i odpowiedzialnych za placówki w inspektorii krakowskiej. Od kilku lat przynajmniej raz w roku odbywa się takie dwu- lub trzydniowe spotkanie.

Czytaj więcej

Oświęcim: wszyscy jesteśmy tacy sami

  • 11 lutego 2020 r.

14 stycznia 2020 roku mieliśmy okazję powitać w murach naszej salezjańskiej szkoły uczniów z Gymnasium Essen Werden. W projekcie wymiany niemieckiej uczestniczymy już od kilku lat i zawsze jest to owocne spotkanie zarówno dla jednej, jak i dla drugiej strony.

Czytaj więcej

Oświęcim: "Face to face"

  • 7 lutego 2020 r.

Święci to posłańcy Boga, którzy zabiegają, aby ziemia była Jego mieszkaniem. Dzieje się to w czasie, w konkretnych miejscach i wobec określonych osób. Od wielu lat grupa młodych osób, zafascynowanych św.

Czytaj więcej

Oświęcim: salezjanie przyjaciółmi muzeum

  • 21 stycznia 2020 r.

W niedzielę, 19 stycznia 2020 r., odbywały się obchody 10-lecia Muzeum Zamek w Oświęcimiu. Salezjanie zostali zaszczyceni tytułem Przyjaciela Muzeum „Amicus” 2020. Uczestnicząc w tym uroczystym spotkaniu z ks. Mirosławem Gajdą, nie ukrywałem zaskoczenia z tego uhonorowania.

Czytaj więcej

Oświęcim: niby dziecięcy, a jednak dorosły teatr

  • 15 stycznia 2020 r.
 Foto: Mariusz Komajda

Wszyscy, którzy znają choć jedną baśń Hansa Christiana Andersena, wiedzą, że te utwory tak często czytane dzieciom, dotykają „bardzo dorosłych” tematów. Dzieciaki z Grupy teatralnej „kropka” zmierzyły się z Dziewczynką z zapałkami.

Czytaj więcej

Salezjanin, misjonarz, brat

  • 17 grudnia 2019 r.
Foto: Wojciech Zięcina SDB

W ciepły, choć grudniowy dzień 2019 roku o godz. 11.00 rozpoczęła się msza pogrzebowa ks. Bolesława Rozmusa salezjanina i misjonarza. Uroczystość zgromadziła 44 salezjanów z inspektorii krakowskiej i wrocławskiej, w tym dwóch diakonów ze wspólnoty seminaryjnej z Krakowa.

Czytaj więcej