Oświęcim: zagrał na gitarze i na sercach

  • 20 lipca 2020 r.
Foto: Wojciech Zięcina SDB

17 lipca 2020 r. odbył się już trzeci koncert drugiej edycji letniej sceny muzycznej „Boskie Granie” zorganizowanym przez oświęcimskich salezjanów i byłych wychowanków Salezjańskich pod patronatem miasta Oświęcim.

Czytaj więcej

Pierwsze kroki w formacji

  • 20 lipca 2020 r.

Kandydaci do Zgromadzenia Salezjańskiego rozpoczęli już swoją formację. Z wiadomych przyczyn, zaplanowane zjazdy weekendowe były odwołane, odbyło się tylko jedno takie spotkanie.

Czytaj więcej

Boskie Granie: Maksymalnie poruszający

  • 15 lipca 2020 r.
Fot. David Antunes

W dniu 10 lipca 2020 roku spotkaliśmy się na kolejnym koncercie Boskiego Grania wspartego patronatem miasta Oświęcim. Tego wieczoru na naszej letniej scenie muzycznej gościliśmy Chór Maksymalni, który zachwycił nas swoimi głosami i zawziętością.

Czytaj więcej

Oświęcim: #powolanie #odwaga #decyzja

  • 24 czerwca 2020 r.

Zakończyło się ostatnie spotkanie prenowicjatu przed jego stacjonarną wersją w Oświęcimiu. Gratulujemy odwagi i podjęcia decyzji. Drodzy! Życzymy Wam dużo Bożego błogosławieństwa i pamiętamy o Was w modlitwie. Chłopaki – powodzenia!

Czytaj więcej

Oświęcim: z palety artysty...

  • 15 kwietnia 2020 r.

W przestrzeni artystycznej salezjańskiej szkoły w Oświęcimiu sporo się ostatnio działo. Po raz kolejny młodzi artyści i ich prace zostały docenione w konkursach o zasięgu nie tylko powiatowym, wojewódzkim, ale także ogólnopolskim.

Czytaj więcej

Oświęcim: pączkowo w gronie SL

  • 24 lutego 2020 r.

W ramach ostatnich podrygów i smacznego podjadania tuż przed Wielkim Postem wspólnota Służby Liturgicznej skorzystała z okazji do świętowania. W tłusty czwartek, tj.

Czytaj więcej

Oświęcim: Dzień Patrona

  • 17 lutego 2020 r.
Foto: Wojciech Zięcina SDB

14 lutego 2020 r. w naszej szkole obchodziliśmy święto naszego patrona, założyciela rodziny salezjańskiej – św. Jana Bosko. Jego wspomnienie przypada na 31 stycznia, lecz ze względu na ferie zimowe uroczystość szkolna odbyła się później.

Czytaj więcej

Oświęcim: trzy ważne spotkania

  • 11 lutego 2020 r.
Foto: Wojciech Zięcina SDB

Od 4 do 5 lutego 2020 roku w Oświęcimiu odbyło się spotkanie przełożonych wspólnot i odpowiedzialnych za placówki w inspektorii krakowskiej. Od kilku lat przynajmniej raz w roku odbywa się takie dwu- lub trzydniowe spotkanie.

Czytaj więcej

Oświęcim: wszyscy jesteśmy tacy sami

  • 11 lutego 2020 r.

14 stycznia 2020 roku mieliśmy okazję powitać w murach naszej salezjańskiej szkoły uczniów z Gymnasium Essen Werden. W projekcie wymiany niemieckiej uczestniczymy już od kilku lat i zawsze jest to owocne spotkanie zarówno dla jednej, jak i dla drugiej strony.

Czytaj więcej