Budując jedność. Dzień Jedności Rodziny Salezjańskiej

  • 30 listopada 2017 r.

Wszyscy jesteśmy rodziną! To nie pusty frazes, slogan, ale zdanie całkowicie prawdziwe, które znalazło swoje odzwierciedlenie 25 listopada. Tego bowiem dnia w Różanymstoku zgromadziliśmy się na świętowaniu Dnia Jedności Rodziny Salezjańskiej, czyli imienin ks. inspektora Andrzeja Wujka SDB.

Czytaj więcej

IV Familiada Salezjańska

  • 8 września 2017 r.
Familiada w Różanymstoku, fot. Zbigniew Mikołajczyk

Pierwszy weekend września salezjanom współpracownikom prowincji warszawskiej minął pod znakiem Familiady Salezjańskiej zorganizowanej w Różanymstoku.

Czytaj więcej

Uczniowie „wykluczeni”?

  • 31 sierpnia 2016 r.

Od kilkunastu lat w ostatnią niedzielę sierpnia spotykają się w Różanymstoku wychowankowie naszego byłego gimnazjum, brutalnie zamkniętego przez komunistów w 1954 r. Z roku na rok uczestników tego spotkania jest coraz mniej.

Czytaj więcej

Winter Orchestra w Różanymstoku

  • 14 lutego 2016 r.

W niedzielę, 14 lutego br., w sali Ośrodka Wychowawczego w Różanymstoku odbył się koncert galowy w wykonaniu młodych ludzi biorących udział w Winter Orchestra Workshop 2016. Koncert poprowadził włoski dyrygent Adrea Loss.

Czytaj więcej

II Cecyliada w Różanymstoku

  • 5 grudnia 2015 r.

22 listopada w Kościele katolickim przypada liturgiczne wspomnienie świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Ponieważ w tym roku była to niedziela, w Różanymstoku, obchody ku jej czci przeniesiono na sobotę, 28 listopada. Oratorium im. św. Dominika Savio w Różanymstoku i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Białostockiej zorganizowały II Przegląd Piosenki Religijnej, czyli Cecyliadę. Pierwsza taka impreza miała miejsce przed rokiem.

Czytaj więcej

Uroczystość Ofiarowania NMP w Różanymstoku

  • 27 listopada 2015 r.

W sobotę, 21 listopada br., przypadł w Różanymstoku odpust związany z uroczystością Ofiarowania NMP, czyli tytułem miejscowej bazyliki. W tym roku parafialne świętowanie miało wyjątkowy przebieg ze względu na szczególnych gości.

Czytaj więcej

Różanystok: Rekolekcje różańcowe

  • 15 października 2015 r.

W sanktuarium różanostockim odbyły się rekolekcje różańcowe. Rozpoczęły się w niedzielę, 4 października, i trwały do środy, 7 października, czyli święta Matki Bożej Różańcowej. Przeprowadził je ks. Henryk Bonkowski.

Czytaj więcej