Zimowisko w Sępopolu 2015

  • 1 lutego 2015 r.

W dniach: 26 – 30 stycznia Oratorium im. Św. Jana Bosko działające przy Parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Sępopolu, zorganizowało zimowisko dla dzieci i młodzieży z naszej parafii i mieszkających na terenie naszej gminy.

Czytaj więcej

Sępopol: Nigdzie nie jest za daleko

  • 1 czerwca 2013 r.

W sercu ks. Bosko nie istniały granice dla Chrystusa i Ewangelii, nie istniały też miejsca, gdzie byłoby za daleko. 1 czerwca jego relikwie zawitały do najbardziej oddalonej placówki inspektorii warszawskiej, do Sępopola.

Czytaj więcej

Animatorzy z Sępopola w TVP 2

  • 18 lutego 2011 r.

W poniedziałek 21 lutego o godzinie 12.50 w programie "Pytając o Boga" w telewizyjnej Dwójce będzie można zobaczyć animatorów z oratorium w Sępopolu.

Czytaj więcej

Sępopol: Imieninowy prezent dla ks. Bosko

  • 21 czerwca 2009 r.

Ksiądz Bosko pragnął, aby zbawcze orędzie o miłości Boga dotarło do dzieci i młodzieży całego świata. Marzenie Świętego stało się możliwe dzięki pracy salezjanów na wszystkich kontynentach. Z okazji jubileuszu 150-lecia istnienia Zgromadzenia Salezjańskiego, oratorium w Sępopolu postanowiło upamiętnić to wydarzenie malując obraz o powierzchni 5x5 m2.

Czytaj więcej

Sępopol: młodzież oratorium na scenie teatru...

  • 6 kwietnia 2009 r.

Św. Jan Bosko nieustannie podejmował różnego rodzaju inicjatywy, aby uchronić swoich wychowanków przed złem, jakie mogliby popełnić. Młodzież Oratorium w Sępopolu, idąc za przykładem ks. Bosko, jako środek do osiągnięcia tego celu wybrała teatr.

Czytaj więcej

"Nie ustawajcie w modlitwie za mnie za życia mojego i po śmierci"

  • 6 kwietnia 2009 r.

Uczczenie pamięci tego, który w naszych czasach był świadkiem wiary jest zadaniem całego Kościoła, dlatego salezjanie współpracownicy i Oratorium św. Jan Bosko w Sępopolu, pragnąc oddać cześć Janowi Pawłowi II, wspólnie modlili się o jego rychłą beatyfikację i dziękowali Bogu za dar Papieża Polaka.

Czytaj więcej

"Ferie w mieście" nie muszą być nudne...

  • 15 lutego 2009 r.

Ferie zimowe to dla wielu dzieci i młodzieży czas wyjazdów i odpoczynku poza miejscem zamieszkania, np. za granicą, w górach czy u rodziny. Dla większości jednak to dni spędzone w domu. Właśnie z myślą o takich osobach salezjanie z Sępopola zorganizowali w dniach od 9 do 14 lutego "Ferie w mieście".

Czytaj więcej

"Kolędowe nutki" w sępopolskim oratorium

  • 27 grudnia 2008 r.

Wśród tradycji bożonarodzeniowych ważne miejsce zajmuje śpiewanie kolęd. Wspólne kolędowanie to przede wszystkim wspominanie tajemnicy Wcielenia, ale również jest to istotny element jednoczący rodzinę. Takie też było zamierzenie zorganizowanego 27 grudnia przez oratorium w Sępopolu przeglądu piosenki karaoke, pt. "Kolędowe nutki".

Czytaj więcej

Sępopol: Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego

  • 12 grudnia 2008 r.

Beatyfikacja ks. Michała Sopoćki, wielkiego propagatora kultu Miłosierdzia Bożego i spowiednika św. siostry Faustyn Kowalskiej stała się impulsem do rozpoczęcia w Archidiecezji Warmińskiej peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego. Od 29 września "Święty Wizerunek" nawiedza wszystkie parafie Archidiecezji. W dniach 4-5 grudnia gościł w parafii salezjańskiej w Sępopolu.

Czytaj więcej