Suwałki: Inspektorialne Spotkanie Animatorów 2016

  • 4 maja 2016 r.
(fot. www.savio.lodz.pl)

„I co dalej" - pod takim hasłem odbyło się wiosenne Ispektorialne Spotkanie Animatorów (ISA) w Suwałkach. W dniach 29.04–02.05 młodzi ludzie z oratoriów inspektorii warszawskiej: Czerwińska, Ełku, Łódź-Wodnej, Łódź św. Teresa, Olsztyna, Ostródy, Płocka, Sokołowa Podlaskiego, Tolkmicka, Woźniakowa i Żyrardowa uczestniczyli w tym wydarzeniu.

Czytaj więcej

Uroczystość św. Jana Bosko w Suwałkach

  • 3 lutego 2016 r.

W niedzielę, 31 stycznia 2016 r., wierni w czasie mszy świętych dziękowali Bogu za św Jana Bosko i z grupami Rodziny Salezjańskiej modlili się do niego: „O Janie Bosko, Ojcze nasz, do Ciebie wznosimy pienie, roztocz nad nami swoją straż, zlej na nas łask strumienie.”

Czytaj więcej

Zima w mieście z salezjanami

  • 3 lutego 2016 r.

W Suwałkach zakończyły się salezjańskie półkolonie „Zima w Mieście”. Trwały od 25 do 30 stycznia 2016 roku i przebiegały pod hasłem: „Pokój, Radość i Miłość w Duchu Świętym”. Uczestniczyła w nich rekordowa liczba dzieci. Razem z animatorami wszystkich uczestników było ponad 200 osób.

Czytaj więcej

18. ORSAS w Suwałkach

  • 16 października 2015 r.
(fot. www.suwalking.pl)

Rozpoczęcie Ogólnopolskich Rozgrywek Salezjańskich Animatorów Sportowych (ORSAS) w mieście, gdzie wieje chłodem! Może i nasze miasto to najzimniejszy region w całej Polsce, ale na pewno gościnność suwalskich mieszkańców taka nie jest. O tym przekonali się w miniony piątek animatorzy SALOS-u, którzy przyjechali do nas z całej Polski.

Czytaj więcej

Suwałki: Niezwykły koncert kolęd

  • 20 stycznia 2015 r.

W niedzielę 18 stycznia, po wieczornej Mszy Świętej, w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Suwałkach odbył się wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły zespoły Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach pod dyrekcją Grzegorza Bogdana, a wśród nich: Suwalski Chór Kameralny "Viva Musica", Orkiestra smyczkowa i chór dziecięcy "Vivat e canto".

Czytaj więcej

Suwałki: Bajkowe jasełka

  • 20 grudnia 2014 r.

W dniu 18 grudnia dzieci z Salezjańskiej Świetlicy im. św. Dominika Savio w Suwałkach zaprezentowały jasełka, które pozwoliły na nowo przeżyć radość z przyjścia Zbawiciela na świat. Miały one szczególny i wyjątkowy charakter.

Czytaj więcej

Suwałki: Promocje ministranckie

  • 10 grudnia 2014 r.

W poniedziałek, 8 grudnia 2014 r. obchodziliśmy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 ks. proboszcz Marek Borysiak włączył do wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza 8 kandydatów, a pozostałym ministrantom udzielił promocji na wyższe stopnie.

Czytaj więcej

Suwałki: Mikołajki po salezjańsku

  • 8 grudnia 2014 r.

W sobotę 6 grudnia w oratorium w Suwałkach bawiliśmy się wspólnie, obchodząc w ciekawy sposób imieniny św. Mikołaja, a więc tak zwane Mikołajki. Impreza dla najmłodszych została zorganizowana przez kreatywnych Animatorów pod opieką ks. Tomka Pełszyka, kierownika Oratorium i Ks. Grzegorza Gugały.

Czytaj więcej