Świętochłowice: wrześniowy wypoczynek

  • 2 października 2019 r.

Klasa maturalna to czas nauki i wielkiego stresu, wiedząc o tym nasi tegoroczni maturzyści postanowili skorzystać z ostatnich chwil spokoju udając się na trzydniową wycieczkę do Bukowiny Tatrzańskiej.

Czytaj więcej

Otwarci na salezjański charyzmat

  • 19 kwietnia 2018 r.
Otwarci na salezjański charyzmat

Szkoła salezjańska w Świętochłowicach po raz kolejny otworzyła swoje podwoje dla potencjalnych nowych uczniów, którzy stoją obecnie przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej.

Czytaj więcej

XIV Maraton Języków Obcych w Świętochłowicach

  • 17 kwietnia 2018 r.
XIV Maraton Języków Obcych

Piątek, trzynastego… Szczególną datę wybrali nauczyciele Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach na jedną z dorocznych imprez, w której wzięła udział trzydziestoosobowa grupa młodzieży.

Czytaj więcej

Spektakl w wykonaniu uczniów SZSzP w Świętochłowicach

  • 22 marca 2018 r.
Spektakl w wykonaniu uczniów SZSzP w Świętochłowicach

Teatr to coś więcej niż tylko budynek i scena, teatr to głównie ludzie – aktorzy i widownia. Aktorzy, którzy pragną przekazać widzom swoje emocje, przeżycia, chcą wywierać wpływ na innych, dlatego można chyba mówić, że teatr żyje, sztuka żyje, bo tworzą ją ludzie.

Czytaj więcej

Świętochłowice: Kolędowanie u Janka

  • 12 stycznia 2017 r.
(fot. Damian Borowkok, Zbigniew Porębski)

„Kolędowanie u Janka” to stosunkowo najmłodsze „dziecko” społeczności Szkoły Salezjańskiej w Świętochłowicach, bowiem jego dopiero druga odsłona miała miejsce w murach placówki w dniu 11 stycznia.

Czytaj więcej

Impreza z brodą

  • 28 stycznia 2016 r.

Już po raz dwunasty młodzi entuzjaści języków obcych z Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko” podjęli niebanalne wyzwanie, którym jest udział w lingwistycznym maratonie.

Czytaj więcej

(Don) Boskie kolędowanie

  • 12 stycznia 2016 r.

Dokładnie miesiąc po zainaugurowaniu w Watykanie przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia, w Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych „Don Bosko” doszło do szczególnego wydarzenia. Zdecydowano się tam bowiem przybliżyć ideę Franciszkowego nauczania poprzez organizację spotkania kolędowego. Dodatkowo była to okazja do pożegnania obrazu Matki Boskiej Piekarskiej, która zawitała na świętochłowicką Zgodę w ramach peregrynacji we wspólnotach zakonnych archidiecezji katowickiej.

Czytaj więcej