Świętochłowice: Kolędowanie u Janka

  • 12 stycznia 2017 r.
(fot. Damian Borowkok, Zbigniew Porębski)

„Kolędowanie u Janka” to stosunkowo najmłodsze „dziecko” społeczności Szkoły Salezjańskiej w Świętochłowicach, bowiem jego dopiero druga odsłona miała miejsce w murach placówki w dniu 11 stycznia.

Czytaj więcej

Impreza z brodą

  • 28 stycznia 2016 r.

Już po raz dwunasty młodzi entuzjaści języków obcych z Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko” podjęli niebanalne wyzwanie, którym jest udział w lingwistycznym maratonie.

Czytaj więcej

(Don) Boskie kolędowanie

  • 12 stycznia 2016 r.

Dokładnie miesiąc po zainaugurowaniu w Watykanie przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia, w Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych „Don Bosko” doszło do szczególnego wydarzenia. Zdecydowano się tam bowiem przybliżyć ideę Franciszkowego nauczania poprzez organizację spotkania kolędowego. Dodatkowo była to okazja do pożegnania obrazu Matki Boskiej Piekarskiej, która zawitała na świętochłowicką Zgodę w ramach peregrynacji we wspólnotach zakonnych archidiecezji katowickiej.

Czytaj więcej

Świętochłowice: Śląskie klimaty na Zgodzie

  • 4 grudnia 2014 r.

Edukacja regionalna w Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach-Zgodzie zajmuje już poczesne miejsce w ofercie edukacyjnej placówki. Okazją do nauki przez zabawę jest wspomnienie św. Barbary – patronki górników, co w pewnym sensie jeszcze bardziej wzmacnia oddziaływanie na młode pokolenie.

Czytaj więcej

Świętochłowice: Cecylki 2014

  • 22 listopada 2014 r.
(fot. Anna Miliczek / sdb.org.pl)

Występy taneczne, akrobatyka sportowa, recytacja, prace plastyczne oraz niezliczone rodzaje muzyczne zdominowały czwartkowe popołudnie 20 listopada w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach. Okazją były doroczne „Cecylki”, czyli przegląd talentów wychowanków Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach.

Czytaj więcej

Obywatele świata w "Don Bosko"

  • 1 października 2014 r.

Nauczyciele języków obcych Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach po raz kolejny uchylili przed swoimi wychowankami drzwi do wielkiego świata. Okazją ku temu była wizyta w szkole trójki wolontariuszy w ramach projektu Global Citizen, w myśl którego studenci różnych krajów w trakcie sześciotygodniowego pobytu w Polsce uczą o swoich ojczystych stronach w języku angielskim.

Czytaj więcej

Świętochłowice: Nie-zmęczeni Londynem

  • 25 stycznia 2014 r.
(fot. archiwum Szkoły)

Kiedy dziesięć lat temu szkoła salezjańska w Świętochłowicach zorganizowała pierwszy wyjazd do Londynu w ramach warsztatów językowych, nikt nie spodziewał się, że z biegiem czasu impreza stanie się jedną z flagowych w ofercie „Don Bosko”.

Czytaj więcej