Tarnowskie Góry: Trzeźwa wiara

  • 8 kwietnia 2019 r.

Pod tym hasłem odbyło się 30–31 marca kolejne czuwanie licealistów w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach. Na czuwanie przybyli uczniowie i absolwenci SOSW, a także młodzież z Mechanika, I LO im. S. Sempołowskiej, II LO im. S.

Czytaj więcej

Ogólnopolska Konsulta Rodziny Salezjańskiej w Tarnowskich Górach

  • 19 kwietnia 2018 r.
Ogólnopolska Konsulta Rodziny Salezjańskiej w Tarnowskich Górach

W gościnnych Tarnowskich Górach w dniach 14‒15 kwietnia spotkali się przedstawiciele Rodziny Salezjańskiej z całej Polski: Salezjanie, Córki Maryi Wspomożycielki, Salezjanie Współpracownicy, Byli Wychowankowie Salezjańscy, Ochotniczki Księdza Bosko, Michalici oraz Siostry Michalitki w ramach tzw.

Czytaj więcej

Kurs Formacji Ciągłej 2017

  • 30 czerwca 2017 r.
Kurs Formacji Ciągłej 2017, zdjęcie: kl. Adrian Sroka SDB

30 czerwca zakończyła się trwająca od 26 czerwca tegoroczna edycja Kursu Formacji Ciągłej skierowanego głównie dla salezjanów ze stażem od 6 do 10 lat kapłaństwa. W tym roku na spotkanie przyjechało dwunastu młodych duchowych synów Księdza Bosko ze wszystkich czterech polskich inspektorii.

Czytaj więcej

Zjazd szkół salezjańskich inspektorii wrocławskiej

  • 26 września 2016 r.
(fot. spm.salezjanie.pl)

Czy Piątka Poznańska może być wzorem dla uczniów współczesnej szkoły prowadzonej przez salezjanów? Okazuje się, że tak. , Pokazała to obecność ponad setki młodych ludzi, którzy od 22 do 24 września przyjechali do Tarnowskich Gór. Po raz drugi w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbył się zjazd szkół salezjańskich. Zgromadził on młodzież wraz z wychowawcami i salezjanami ze szkół z Poznania, Wrocławia i Lubina.

Czytaj więcej

Tarnowskie Góry: Szkoła Animatora w Salezjańskiego

  • 1 lipca 2016 r.
(fot. Małgorzata Gajos / spm.salezjanie.pl)

Od 25 do 30 czerwca prawie 150 animatorów inspektorii wrocławskiej wzięło udział w kolejnej edycji Szkoły Animatora w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach. Był to dla nich czas integracji, rekreacji i poznawania tajników bycia lepszym animatorem.

Czytaj więcej

Tarnowskie Góry: Rekolekcje dla współbraci

  • 12 czerwca 2016 r.

W dniach 6-10 czerwca 2016 r. w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach odbyła się kolejna seria rocznych rekolekcji dla współbraci salezjanów organizowanych przez Inspektorię Wrocławską św. Jana Bosko.

Czytaj więcej