Ogólnopolska Konsulta Rodziny Salezjańskiej w Tarnowskich Górach

  • 19 kwietnia 2018 r.
Ogólnopolska Konsulta Rodziny Salezjańskiej w Tarnowskich Górach

W gościnnych Tarnowskich Górach w dniach 14‒15 kwietnia spotkali się przedstawiciele Rodziny Salezjańskiej z całej Polski: Salezjanie, Córki Maryi Wspomożycielki, Salezjanie Współpracownicy, Byli Wychowankowie Salezjańscy, Ochotniczki Księdza Bosko, Michalici oraz Siostry Michalitki w ramach tzw.

Czytaj więcej

Kurs Formacji Ciągłej 2017

  • 30 czerwca 2017 r.
Kurs Formacji Ciągłej 2017, zdjęcie: kl. Adrian Sroka SDB

30 czerwca zakończyła się trwająca od 26 czerwca tegoroczna edycja Kursu Formacji Ciągłej skierowanego głównie dla salezjanów ze stażem od 6 do 10 lat kapłaństwa. W tym roku na spotkanie przyjechało dwunastu młodych duchowych synów Księdza Bosko ze wszystkich czterech polskich inspektorii.

Czytaj więcej

Zjazd szkół salezjańskich inspektorii wrocławskiej

  • 26 września 2016 r.
(fot. spm.salezjanie.pl)

Czy Piątka Poznańska może być wzorem dla uczniów współczesnej szkoły prowadzonej przez salezjanów? Okazuje się, że tak. , Pokazała to obecność ponad setki młodych ludzi, którzy od 22 do 24 września przyjechali do Tarnowskich Gór. Po raz drugi w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbył się zjazd szkół salezjańskich. Zgromadził on młodzież wraz z wychowawcami i salezjanami ze szkół z Poznania, Wrocławia i Lubina.

Czytaj więcej

Tarnowskie Góry: Szkoła Animatora w Salezjańskiego

  • 1 lipca 2016 r.
(fot. Małgorzata Gajos / spm.salezjanie.pl)

Od 25 do 30 czerwca prawie 150 animatorów inspektorii wrocławskiej wzięło udział w kolejnej edycji Szkoły Animatora w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach. Był to dla nich czas integracji, rekreacji i poznawania tajników bycia lepszym animatorem.

Czytaj więcej

Tarnowskie Góry: Rekolekcje dla współbraci

  • 12 czerwca 2016 r.

W dniach 6-10 czerwca 2016 r. w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach odbyła się kolejna seria rocznych rekolekcji dla współbraci salezjanów organizowanych przez Inspektorię Wrocławską św. Jana Bosko.

Czytaj więcej

Kapituła inspektorii wrocławskiej 2016

  • 29 lutego 2016 r.
(fot. spm.salezjanie.pl)

22 lutego 2016 roku w Tarnowskich Górach rozpoczęła się Kapituła Inspektorialna Inspektorii Wrocławskiej pw. św. Jana Bosko. Na to ważne dla inspektorii wydarzenie zjechało się 47 ojców kapitulnych oraz (na uroczyste rozpoczęcie) zaproszeni goście.

Czytaj więcej