Stacja Bosko w Tarnowskich Górach

  • 3 października 2019 r.

Rozpoczęcie nowego roku oratoryjnego odbyło się pod nazwą “Stacja Bosko”. Wszystko rozpoczęło się w kaplicy, gdzie konferencję wygłosił ks. Leszek Król SDB, dyrektor wspólnoty.

Czytaj więcej

Tarnowskie Góry: SAS 2019

  • 8 lipca 2019 r.

Animatorzy podczas SAS-u przez 5 dni brali udział w zajęciach i warsztatach, które miały na celu nauczyć ich nowych umiejętności oraz dostarczyć bazy merytorycznej, niezwykle przydatnej w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Czytaj więcej

Tarnowskie Góry: Bawaria w różnych kolorach

  • 14 czerwca 2019 r.

W dniach 4.05–8.05.2019 r., jako uczniowie klasy 1 liceum o profilu biologiczno-chemicznym oraz matematyczno-fizycznym z Salezjańskiego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Tarnowskich Górach udaliśmy się wraz z wychowankami internatu do malowniczego miasteczka Benediktbeuern.

Czytaj więcej

Tarnowskie Góry: Trzeźwa wiara

  • 8 kwietnia 2019 r.

Pod tym hasłem odbyło się 30–31 marca kolejne czuwanie licealistów w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach. Na czuwanie przybyli uczniowie i absolwenci SOSW, a także młodzież z Mechanika, I LO im. S. Sempołowskiej, II LO im. S.

Czytaj więcej

Ogólnopolska Konsulta Rodziny Salezjańskiej w Tarnowskich Górach

  • 19 kwietnia 2018 r.
Ogólnopolska Konsulta Rodziny Salezjańskiej w Tarnowskich Górach

W gościnnych Tarnowskich Górach w dniach 14‒15 kwietnia spotkali się przedstawiciele Rodziny Salezjańskiej z całej Polski: Salezjanie, Córki Maryi Wspomożycielki, Salezjanie Współpracownicy, Byli Wychowankowie Salezjańscy, Ochotniczki Księdza Bosko, Michalici oraz Siostry Michalitki w ramach tzw.

Czytaj więcej

Kurs Formacji Ciągłej 2017

  • 30 czerwca 2017 r.
Kurs Formacji Ciągłej 2017, zdjęcie: kl. Adrian Sroka SDB

30 czerwca zakończyła się trwająca od 26 czerwca tegoroczna edycja Kursu Formacji Ciągłej skierowanego głównie dla salezjanów ze stażem od 6 do 10 lat kapłaństwa. W tym roku na spotkanie przyjechało dwunastu młodych duchowych synów Księdza Bosko ze wszystkich czterech polskich inspektorii.

Czytaj więcej