Trzciniec: IX Gala Laureatów już na nami!

  • 17 czerwca 2019 r.
Zdjęcie: ks. Stefan Makuracki SDB

Dnia 7 czerwca 2019 roku w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Trzcińcu spotkali się uczniowie szkół, placówek i ośrodków wychowawczych naszej inspektorii, by wspólnie świętować swoje sukcesy i osiągnięcia.

Czytaj więcej

Boski Festiwal 2014

  • 26 sierpnia 2014 r.
(fot. www.facebook.com/BoskiFestiwal)

Po raz 17. odbył się Boski Festiwal – spotkanie młodzieży organizowane przez inspektorię pilską. Od 21 do 24 sierpnia zgromadził on w Trzcińcu koło Czaplinka ponad 500 osób.

Czytaj więcej

Trzciniec: Boski Festiwal 2014 wystartował

  • 22 sierpnia 2014 r.
(fot. pila.salezjanie.pl)

Od samego południa do Trzcińca koło Czaplinka zaczęli zjeżdżać się uczestnicy tegorocznego Boskiego Festiwalu. Jednak niektórzy byli tu już od poniedziałku, by zapiąć wszystko na ostatni guzik i przygotować miejsce na przybycie młodzieży. Na chwilę obecną zarejestrowało się ok. 530 osób.

Czytaj więcej

Trzciniec: Na skale budować swoje młode życie

  • 19 lipca 2013 r.

Uściski, wymiana kontaktów, nawet łzy wzruszenia, ale przede wszystkim gorące pragnienie życia z Jezusem i pogłębiania przyjaźni z Nim - tak zakończyły się Rekolekcje Oazy Nowego Życia I stopnia, pierwszego turnusu, które odbywały się w Pałacu w Trzcińcu, koło Czaplinka.

Czytaj więcej

Czas ferii w Trzcińcu

  • 4 lutego 2013 r.
(fot. trzciniec.salezjanie.pl)

Podczas gdy inne szkoły mają ferie, u nas jako w placówce nieferyjnej przerw nie ma. Niektórzy wyjechali na przepustki do domów, ale wielu wychowanków pozostało.

Czytaj więcej

Ksiądz inspektor na wigilii w Trzcińcu

  • 26 grudnia 2012 r.
(fot. www.trzciniec.esalezjanie.pl)

W środę 19 grudnia trzcinecki "Dom Młodzieży" zorganizował spotkanie wigilijne dla młodzieży, pracowników i gości. Pierwszym z nich był Inspektor ks. Marek Chmielewski, przełożony inspektorii pilskiej, który od poniedziałku wizytował miejscową wspólnotę zakonną, mającą swoją filię również w Rzepczynie.

Czytaj więcej

Zakończyło się sympozjum resocjalizacyjne w Trzcińcu

  • 23 października 2012 r.
(fot. www.trzciniec.esalezjanie.pl)

III Międzynarodowe Sympozjum Resocjalizacyjne organizowane przez Salezjański Ośrodek Wychowawczy w Trzcińcu przeszło do historii. Trzy październikowe dni (od 19 do 21), w tym jeden konferencyjno-wykładowy, ponad 100 uczestników, doświadczenia resocjalizacyjne z Polski, Szwecji i Włoch, 11 reprezentowanych MOW-ów, 1 MOS, kilka szkół i placówek opiekuńczych - to w skrócie bilans tego wydarzenia.

Czytaj więcej

"Full Power Spirit" w Trzcińcu

  • 20 października 2012 r.
(fot. www.trzciniec.esalezjanie.pl)

Zespół "Full Power Spirit" to znana i licząca się na rynku muzycznym kapela. Nie wszyscy jednak wiedzą, że różne placowki resocjalizacyjne mają okazję zobaczyć muzyków również w nieco innej roli.

Czytaj więcej

Trzciniec: Boski Festiwal 2012

  • 28 sierpnia 2012 r.
(fot. pila.salezjanie.pl)

W ostatnią niedzielę 26 sierpnia zakończył się w Trzcińcu Boski Festiwal. Jest to coroczne spotkanie młodzieży organizowane przez inspektorię pilską.

Czytaj więcej