Młodzi dla młodych

  • 19 lipca 2016 r.

Prawie 600 dzieci z Kutna i okolic skorzystało z letniej oferty wakacyjnej Oratorium im. bł. Michała Rua w Woźniakowie i Stowarzyszenie Lokalnego Salos „Róża Kutno”. Zorganizowane zostały trzy pięciodniowe turnusy półkolonii dla dzieci, które nigdzie nie wyjadą na wakacje.

Czytaj więcej

Woźniaków: Rekolekcje "Młodzi na Maxa"

  • 5 marca 2016 r.

W domu rekolekcyjnym salezjanów w Kutnie-Woźniakowie podczas ferii odbyły się cztery turnusy rekolekcji "Młodzi na Maxa". Uczestniczyło w nich 246 osób, wśród których było 31 animatorów i 4 kapłanów. Czterodniowa formacja odbywała się w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

Czytaj więcej

Wypoczynek zimowy w woźniakowskim Oratorium

  • 22 lutego 2016 r.

Kolejny raz dzieci i młodzież z gminy i miasta Kutno mogły zażywać zimowego wypoczynku w formie zorganizowanej w Oratorium bł. ks. Michała Rua w Woźniakowie. Sześćdziesięcioro wychowanków pod kierunkiem ks. Henryka Chibowskiego, kierownika oratoryjnej placówki, oraz pięciu wychowawców, dziesięciu animatorów i pięciu pomocników animatorów w dniach od 15-19 lutego 2016 r. odpoczywało „pod salezjańskim niebem”.

Czytaj więcej

Spotkanie z Matką. Kopia ikony jasnogórskiej w Woźniakowie

  • 17 listopada 2015 r.

W poniedziałek, 16 listopada, kilkanaście minut po godzinie 17.00 do domu zakonnego salezjanów w Woźniakowie przybyła kopia ikony Matki Bożej Częstochowskiej. Obraz przywiózł ze wspólnoty pallotyńskiej w Kutnie – Dybowie przełożony dzieła w Woźniakowie – ks. Sławomir Łubian i ks. ekonom – Zygmunt Wolanin.

Czytaj więcej

Misje święte w Woźniakowie

  • 7 października 2015 r.

„Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. To ewangeliczne zdanie stało się hasłem przewodnim odbywających się w parafii pw. św. Michała Archanioła w Woźniakowie misji świętych.

Czytaj więcej

Kongres Prowincjalny Salezjanów Współpracowników w Woźniakowie

  • 22 września 2015 r.
(fot. ssw.warszawa.pl)

W dniach 19–20 września br. w Kutnie Woźniakowie odbył się Kongres Prowincjalny Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników i Salezjanek Współpracownic Prowincji Warszawskiej. Tematem przewodnim tegorocznego kongresu było podsumowanie kończącej się, trzyletniej kadencji Rady prowincjalnej SSW oraz wybór nowej Rady. Przeprowadzona została także dyskusja na temat programu formacyjnego–apostolskiego na kolejną 3-letnią kadencję 2015–2018.

Czytaj więcej