Zmarł ks. Tadeusz Pater

  • 28 marca 2017 r.

28 marca 2017 r. – w 83 roku życia, 64 roku ślubów zakonnych i 53 kapłaństwa – odszedł do Pana ks. Tadeusza Pater, współbrat z Inspektorii pw. św. Jana Bosko.

Czytaj więcej

Zmarł ks. Józef Gruszka

  • 8 stycznia 2017 r.

Dnia 5 stycznia 2017 r. - w 82 roku życia, 65 roku ślubów zakonnych i 57 kapłaństwa - odszedł do Pana ks. Józef Gruszka, współbrat z Inspektorii pw. św. Jana Bosko we Wrocławiu.

Czytaj więcej

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

  • 2 września 2016 r.

1 września w kościele parafialnym Michała Archanioła uroczystą Mszą Świętą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Wspólnie z nami modlili się Dyrekcja, nauczyciele oraz uczennice i uczniowie Prywatnego Liceum Salezjańskiego im. Św. Dominika Savio, a także rodzice, absolwenci, parafianie i wszyscy przyjaciele naszego gimnazjum.

Czytaj więcej

Wrocław: Odpust ku czci św. s. Benedykty od Krzyża

  • 11 sierpnia 2016 r.

„Nie róbcie tego, dlaczego miałabym zostać wyłączona? Czyż sprawiedliwość nie polega właśnie na tym, że nie powinnam czerpać żadnych przywilejów z mojego chrztu? Jeżeli nie mogę dzielić losu moich braci i sióstr moje życie jest jakby zniszczone.”

Czytaj więcej

Kraina Lodu - półkolonie u salezjanów

  • 10 lipca 2016 r.

W dniach od 27 czerwca do 8 lipca w salezjańskiej parafii pw. Chrystusa Króla we Wrocławiu odbyły się półkolonie dla dzieci. Przez dwa tygodnie ponad 50 osób – dzieci wraz z animatorami – poznawało swoje miasto z nieco innej strony.

Czytaj więcej

Uczniowie Prywatnego Gimnazjum Salezjańskiego z Wrocławia na warsztatach językowych w Londynie

  • 23 czerwca 2016 r.

Na przełomie kwietnia i maja 52 uczniów naszej szkoły doskonaliło swoje umiejętności językowe na warsztatach w Anglii. Jak co roku, młodzież zakwaterowana była u londyńskich rodzin, co pozwala na lepsze poznanie i zrozumienie kultury Brytyjczyków. Niektórzy gimnazjaliści pokusili się o przeprowadzenie obszernych wywiadów z rodzinami goszczącymi w ramach Projektu Edukacyjnego. Owoce tych rozmów będzie można zobaczyć w wydaniu specjalnym gazetki szkolnej, poświęconemu w całości warsztatom.

Czytaj więcej