"Poznaj Księdza Bosko" w Żyrardowie

  • 3 lutego 2015 r.

1 lutego w parafii salezjańskiej św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie odbyły się uroczystości jubileuszowe 200-lecia urodzin św. Jana Bosko. Obchody jubileuszu rozpoczęły się Mszą Świętą, na którą zaproszeni zostali m.in. księża pracujący w tej parafii oraz jej wychowankowie.

Czytaj więcej

Żyrardów: „Salezjańska pomarańcza” 2014

  • 17 sierpnia 2014 r.

Grupa Pomarańczowa to „salezjańska pomarańcza”, w której w tym roku wędrowało 115 pielgrzymów. Pielgrzymi tej grupy przybywają z różnych części kraju. Znakomitą większość pątników pielgrzymujących w tej grupie stanowią parafianie żyrardowskiej Parafii pw. św. Cyryla i Metodego, ale pielgrzymują tu również Siostry i Bracia z Kutna-Woźniakowa i Olsztyna-Gutkowa. W swoich szeregach grupa ma przedstawicieli Oratorium św. Jana Bosko, Odnowy w Duchu Świętym, Ruchu Światło Życie oraz Kościoła Domowego.

Czytaj więcej

Żyrardów: Księże Bosko „dzięki!”

  • 8 czerwca 2013 r.

Żyrardów był ostatnim przystankiem w peregrynacji relikwii św. Jana Bosko w Inspektorii pw. św. Stanisława Kostki z siedzibą w Warszawie. Od 8 czerwca relikwie przechodzą do inspektorii pilskiej.

Czytaj więcej

Nowicjusze z Woźniakowa w Żyrardowie

  • 23 kwietnia 2013 r.

Niedziela Dobrego Pasterza, 21 kwietnia, rozpoczęła tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Woźniakowski nowicjat spędził ten dzień w salezjańskiej Parafii pw. Cyryla i Metodego w Żyrardowie.

Czytaj więcej

Żyrardów: Cyrkowe przygody na salezjańskich koloniach

  • 19 lipca 2012 r.
Żyrardów: Wakacje 2012

W salezjańskim Oratorium w Żyrardowie nie sposób nudzić się także w czasie wakacji. Zakończyły się właśnie półkolonie „Lato w mieście”, w których wzięło udział przeszło 100 dzieci oraz kolonie w Mąchocicach w Górach Świętokrzyskich oraz obóz dla scholi i ministrantów w Ochotnicy Dolnej, malowniczo położonej miejscowości u podnóży Gorców. W dwóch ostatnich akcjach wzięło udział blisko 90 dzieci.

Czytaj więcej

Żyrardów: Jubileusz parafii i poświęcenie nowej zakrystii

  • 11 czerwca 2012 r.
Żyrardów: Jubileusz parafii i poświęcenie nowej zakrystii (fot. zyrardow.salezjanie.pl)

"25 lat temu tu stanął krzyż!" - tymi słowami rozpoczął swoje kazanie okolicznościowe J. E. ks. biskup senior Alojzy Orszulik w czasie uroczystej Mszy św., która sprawowana była w 25. rocznicę przeniesienia krzyża na miejsce powstania nowej Parafii pw. św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie.

Czytaj więcej

Boski Cyrk w Żyrardowie

  • 3 czerwca 2012 r.
Boski Cyrk w Żyrardowie (fot. www.zyrardow.salezjanie.pl)

Ani chłodny czerwcowy poranek ani wiejący wiatr nie przeszkodził w dobrej zabawie podczas festynu, który odbył się w Żyrardowie 2 czerwca. Blisko pięćset dzieci przybyło na boiska salezjańskiego Oratorium św. Jana Bosko, by świętować swój Dzień Dziecka.

Czytaj więcej