Salezjanie Księdza Bosko w Polsce

Salezjański Ośrodek Powołaniowy (SalOP) - Aleksandrów Kujawski

(fot. pila.salezjanie.pl)
odpowiedzialny
ks. Dariusz Gojko
Adres: 

ul. F. Szczygłowskiego 5
87-700 Aleksandrów Kujawski
Adres do korespondencji:
ul. Św. Jana Bosko 1
64-920 Piła

Telefon: 
67 351 97 18
500 110 778
Email: 
prenowicjatp@salezjanie.pl
www:
Historia i teraźniejszość: 

Salezjański Ośrodek Powołaniowy (SalOP) prowadzi rekolekcje, dni skupienia oraz spotkania, których celem jest wyciszenie, modlitwa i kierownictwo duchowe, ze szczególnym nastawieniem na rozeznanie powołania salezjańskiego.

Z SalOP-u wychodzi większość inicjatyw związanych z „Weekendami z ks. Bosko” w Lądzie, rekolekcjami powołaniowymi dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów i pracujących.

Pracujący w Ośrodku salezjanie wyjeżdżają na różnego rodzaju kwartalne dni skupienia dla ministrantów, obłóczyny, czy też tradycyjne, doroczne turnieje. Zdarza się także, że przyjeżdżają pojedynczy młodzi chłopcy, którzy pragną odnaleźć drogę swojego życia.

Ośrodek może pomieścić ok. 30 osób, w 3-4 osobowych pokojach z łazienkami. W Ośrodku znajdują się pomieszczenia: jadalnia, świetlica z dostępem do Internetu, a także boisko piłkarskie ze sztuczna murawą. Sercem jednak jest kaplica, która na co dzień służy miejscowej wspólnocie, gromadzącej się trzy razy dziennie na modlitwie, rozmyślaniu i brewiarzu.

Tagi