Błogosławieni Oratorianie z Poznania

  • 15 czerwca 2020 r.

Działali w konspiracji. Zostali wykryci i oskarżeni o zdradę stanu jako zdrajcy Trzeciej Rzeszy. Uwięziono ich, ponieważ byli liderami katolickiej młodzieży. W więzieniu zachowali spokój i niespotykaną pogodę ducha.

Czytaj więcej

Poznań: Megafon w Karpaczu

  • 17 lutego 2020 r.

W ramach małego odpoczynku po tygodniowych półkoloniach na poznańskich Winogradach Salezjańskie Duszpasterstwo Młodzieżowe MEGAFON udało się na 4-dniowy wyjazd zimowy do Karpacza. 3 lutego o poranku wyruszyliśmy w podróż pociągiem w 30-osobowym składzie.

Czytaj więcej

Urodziny księdza Bosko na Winogradach

  • 10 lutego 2020 r.

Jest taki dzień w roku, na który cała nasza oratoryjna rodzinka czeka z utęsknieniem. W końcu takie urodziny może zorganizować tylko sam ksiądz Bosko. W tym roku imprezka odbyła się w ostatni dzień półkolonii zimowych, który był dniem otwartym dla wszystkich dzieci.

Czytaj więcej

Boskie możliwości w Poznaniu

  • 4 lutego 2020 r.

Kiedy jeszcze wiele placówek salezjańskich w naszej inspektorii oczekuje na ferie zimowe, Poznań półkolonie zimowe ma już za sobą. Na Winogradach w tym roku wiedzieliśmy jedno – każdy ma MOŻLIWOŚCI i to BOSKIE!

Czytaj więcej

Poznań: Boskie spotkanie

  • 1 stycznia 2020 r.

To chyba jest zawsze jedno z bardziej poruszających spotkań. Spotkanie całych oratoryjnych rodzin przy wspólnym stole, kolędach. Tak było i w tym roku na poznańskich winogradach.

Czytaj więcej