Zmarł ks. Krzysztof Pryputniewicz

  • 18 kwietnia 2017 r.

Dnia 16 kwietnia 2017 r. – w 74 roku życia, 55 roku ślubów zakonnych i 46 kapłaństwa – odszedł do Pana ks. Krzysztof Pryputniewicz SDB, współbrat z inspektorii wrocławskiej.

Czytaj więcej

Boscoteam Rajd 2016

  • 1 sierpnia 2016 r.
(fot. boscoteam.pl)

Tegoroczny rajd Salezjańskiej Grupy Rowerowej BOSCOTEAM zmierzał z Poznania (Winogrady) do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.

Czytaj więcej

Poznań: „Start w dyszkę”

  • 22 czerwca 2016 r.
(fot. spm.salezjanie.pl)

Zespół Szkół Salezjańskich w Poznaniu rozpoczął świętowanie 10. rocznicy założenia tej placówki edukacyjnej. Przez cały rok odbywać się będą różne imprezy upamiętniające „dyszkę Salezjana” w Poznaniu na Ratajach. Początek tej serii dał wtorkowy „START W DYSZKĘ”, czyli uroczysta Msza św., po której nastąpił Marsz Radości i festyn.

Czytaj więcej

Wszyscy jesteśmy Don Bosco

  • 17 czerwca 2015 r.

W dniach od 3 do 8 czerwca 2015 r. salezjańska młodzież z Poznania uczestniczyła w pielgrzymce śladami księdza Bosko. Animatorzy Salezjańskiego Centrum Młodzieżowego przy ul. Kolejowej idący jego drogą, zapragnęli poznać jej początek. Pielgrzymkę zorganizował ks. dr Piotr Marchwicki z udziałem ks. Piotra Drapiewskiego i ks. Piotra Węża.

Czytaj więcej

Wrocław: Pielgrzymka do Poznania

  • 29 września 2014 r.

20 września 56-osobowa grupa uczniów klas trzecich wraz z nauczycielami i katechetami udała się do Poznania na pielgrzymkę, którą rozpoczyna się kolejny etap przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

Czytaj więcej

Pamiętnik z peregrynacji - Poznań

  • 21 czerwca 2013 r.

Upał i ogromna radość. Te dwa słowa trafnie oddają atmosferę, z jaką przywitał mnie Poznań 20 czerwca. Zobaczyłem tu sporo. Zresztą sami przeczytajcie i obejrzyjcie. Tak zapisałem to sobie w moim „Pamiętniku z peregrynacji”…

Czytaj więcej

Uczcili pamięć bł. Piątki Poznańskiej

  • 22 października 2012 r.
(fot. www.wiernidokonca.pl)

"Apel Pamięci bł. Piątki Poznańskiej" był zwieńczeniem tegorocznych obchodów 70-lecia męczeńskiej śmierci tych pięciu młodych wychowanków salezjańskich. Odbył się on 21 października w ich rodzinnym mieście Poznaniu.

Czytaj więcej

Kolejny rajd „Bosco Team” zakończony

  • 14 sierpnia 2012 r.
Salezjańska Grupa Rowerowa BOSCO TEAM (fot. boscoteam.pl)

13 sierpnia Salezjańska Grupa Rowerowa BOSCO TEAM z Poznania zakończyła swój kolejny rajd rowerowy z Księdzem Bosko - „Tour de Gór 2012”. Jak sama nazwa wskazuje była to bardzo górska wyprawa.

Czytaj więcej

IV Konferencja Pedagogiczna dla nauczycieli w Poznaniu

  • 22 kwietnia 2012 r.
IV Konferencja Pedagogiczna dla nauczycieli w Poznaniu

W sobotę 21 kwietnia dyrekcja Salezjańskich Szkół w Poznaniu wraz z nauczycielami zorganizowali IV Konferencję Pedagogiczną. Skierowana ona była przede wszystkim do nauczyciel salezjańskich szkół Inspektorii św. Jana Bosko. Jednak zaproszone na nią były także szkoły publiczne. W konferencji wzięło udział około 70 nauczycieli z Wrocławia, Ostrowa i Poznania.

Czytaj więcej