Poznań: Uczniowie Szkół Salezjańskich otrzymują nagrody

  • 4 stycznia 2018 r.
Poznań: Uczniowie Szkół Salezjańskich otrzymują nagrody

Wśród 244 nagrodzonych uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych znaleźli się licealiści z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu: Marcin Szwarc, Piotr Jóźwiak, Sebastian Podstawski, Jakub Stryczyński, Wojciech Zieliński, a także z Salezjańskiego Gimnazjum –

Czytaj więcej

Poznańska Piątka – filmowy dokument

  • 20 lipca 2017 r.

Pięciu wyjątkowych, młodych mężczyzn, których połączyło nie tylko Salezjańskie Oratorium im. św. Jana Bosko w Poznaniu, ale przede wszystkim miłość do Boga i koszmar wojennych lat, związanych z aresztowaniami oraz tułaczką przez miejsca kaźni i tortur.

Czytaj więcej

Poznań: Jubileusz Piątki Poznańskiej

  • 13 czerwca 2017 r.

W Poznaniu, od 9 do 11 czerwca, odbyły się obchody jubileuszu 75. rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionej Piątki Poznańskiej. Uczestniczyła w nich Rodzina Salezjańska oraz młodzież ze wszystkich polskich inspektorii.

Czytaj więcej

Zmarł ks. Krzysztof Pryputniewicz

  • 18 kwietnia 2017 r.

Dnia 16 kwietnia 2017 r. – w 74 roku życia, 55 roku ślubów zakonnych i 46 kapłaństwa – odszedł do Pana ks. Krzysztof Pryputniewicz SDB, współbrat z inspektorii wrocławskiej.

Czytaj więcej

Boscoteam Rajd 2016

  • 1 sierpnia 2016 r.
(fot. boscoteam.pl)

Tegoroczny rajd Salezjańskiej Grupy Rowerowej BOSCOTEAM zmierzał z Poznania (Winogrady) do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.

Czytaj więcej

Poznań: „Start w dyszkę”

  • 22 czerwca 2016 r.
(fot. spm.salezjanie.pl)

Zespół Szkół Salezjańskich w Poznaniu rozpoczął świętowanie 10. rocznicy założenia tej placówki edukacyjnej. Przez cały rok odbywać się będą różne imprezy upamiętniające „dyszkę Salezjana” w Poznaniu na Ratajach. Początek tej serii dał wtorkowy „START W DYSZKĘ”, czyli uroczysta Msza św., po której nastąpił Marsz Radości i festyn.

Czytaj więcej

Wszyscy jesteśmy Don Bosco

  • 17 czerwca 2015 r.

W dniach od 3 do 8 czerwca 2015 r. salezjańska młodzież z Poznania uczestniczyła w pielgrzymce śladami księdza Bosko. Animatorzy Salezjańskiego Centrum Młodzieżowego przy ul. Kolejowej idący jego drogą, zapragnęli poznać jej początek. Pielgrzymkę zorganizował ks. dr Piotr Marchwicki z udziałem ks. Piotra Drapiewskiego i ks. Piotra Węża.

Czytaj więcej

Wrocław: Pielgrzymka do Poznania

  • 29 września 2014 r.

20 września 56-osobowa grupa uczniów klas trzecich wraz z nauczycielami i katechetami udała się do Poznania na pielgrzymkę, którą rozpoczyna się kolejny etap przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

Czytaj więcej

Pamiętnik z peregrynacji - Poznań

  • 21 czerwca 2013 r.

Upał i ogromna radość. Te dwa słowa trafnie oddają atmosferę, z jaką przywitał mnie Poznań 20 czerwca. Zobaczyłem tu sporo. Zresztą sami przeczytajcie i obejrzyjcie. Tak zapisałem to sobie w moim „Pamiętniku z peregrynacji”…

Czytaj więcej