W Betafo nadal obowiązują obostrzenia – list ks. Ryszarda

  • 28 lipca 2020 r.

Na Madagaskarze koronawiurs cały czas jest obecny. Stolica kraju jest zamknięta. Zamknięte jest też miasto Fianarantsoa, w którym dwa miesiące temu wykryto też dżumę oraz Tamatave – miasto portowe na wschodzie wyspy. Wirus pojawił się także w naszej miejscowości – Betafo.

Czytaj więcej

Kraków: salezjańskie wakacje

  • 27 lipca 2020 r.

Wakacje wakacjami i chociaż w murach seminarium raczej cicho, na jadalni kilka osób, w porze kawy do ekspresu nie ustawia się kolejka, to jednak dzieje się dużo.

Czytaj więcej

Ubranko świętego Dominika Savio

  • 23 lipca 2020 r.

Święty Dominik Savio to „Święty od kołysek”. Znamy go w Polsce jako nastoletniego świętego, patrona ministrantów. Jednak Dominika Savio proszą o wstawiennictwo także kobiety spodziewające się dziecka, jak i małżeństwa, które starają się o nie. Dlaczego?

Czytaj więcej

Powodzie w stolicy Sierra Leone

  • 21 lipca 2020 r.

W ostatnich dniach przez Freetown, stolicę Sierra Leone przeszły ulewne deszcze. Drogi zamieniły się w potoki, zalanych zostało wiele domów. Możliwe są lawiny błotne, które mogą doprowadzić do katastrofy.

Czytaj więcej

Odszedł do Pana ks. Jan Popielski SDB

  • 20 lipca 2020 r.

16 lipca 2020 r. odszedł do Pana śp. ks. Jan Popielski – w 74 roku życia, 51 ślubów zakonnych i 49 kapłaństwa.   Curriculum vitae: 21.07.1962 – pierwsza profesja zakonna: Kopiec 1962–1971 – formacja seminaryjna: Kraków

Czytaj więcej