Udzielenie posługi akolitatu

  • 11 grudnia 2018 r.

8 grudnia to w zgromadzeniu Towarzystwa św. Franciszka Salezego jedna z ważniejszych dat. W Kościele Powszechnym obchodzimy wtedy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, ponadto w naszym Zgromadzeniu to dzień, kiedy wspominamy spotkanie ks.

Czytaj więcej

III Międzynarodowe Spotkanie Chórów z salezjańskim udziałem

  • 28 listopada 2018 r.

W dniach 23-25 listopada, z okazji święta św. Cecylii, patronki muzyki i śpiewu kościelnego, odbyło się III Międzynarodowe Spotkanie Chórów w Watykanie, którego organizatorem było Stowarzyszenie “Nova Opera Onlus” we współpracy z Papieską Radą ds. Promocji Nowej Ewangelizacji.

Czytaj więcej

Argentyna: w marszu przeciwko przemocy

  • 26 listopada 2018 r.

Ks. Federico Salmerón, salezjanin, który należy do wspólnoty św. Dominika Savio w mieście Rosario, mówi o trudnej sytuacji, w jakiej znajdują się liczni nieletni z powodu marginalizacji i narkotyków.

Czytaj więcej

Dzień Jedności Rodziny Salezjańskiej 2018

  • 19 listopada 2018 r.

Chociaż kalendarz wskazuje, iż imieniny Andrzeja przydającą 30 listopada, to w naszej inspektorii świętowaliśmy imieniny naszego Przełożonego ks. dra Andrzeja Wujka już 17 listopada. Zgodnie z tradycją taki dzień jest Dniem Ojca, Dniem Wspólnoty czy Dniem Jedności Rodziny Salezjańskiej.

Czytaj więcej