Oratoryjne półkolonie zimowe w Woźniakowie

  • 27 stycznia 2020 r.

W okresie ferii zimowych nie mogło zabraknąć salezjańskiej oferty wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Kutna. Od wielu lat Oratorium im. bł. Michała Rua w Woźniakowie oferuje półkolonie, które także zimą cieszą się dużym powodzeniem.

Czytaj więcej

Kopiec: grudzień 2019 w nowicjacie

  • 27 stycznia 2020 r.

Miesiąc ten był dla nas, nowicjuszów, bardzo intensywny. Zaczęliśmy go od nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W czasie jej trwania w naszej wspólnocie mieliśmy wiele powodów do świętowania i wiele oraz okazji do różnych spotkań.

Czytaj więcej

Babcia i dziadek są dla nas

  • 24 stycznia 2020 r.

Babcia i dziadek są dla wnucząt bardzo ważnymi osobami. To często im wolą się zwierzyć i powierzyć swoje sekrety. To właśnie oni słuchają jak nikt inny i opowiadają ciekawe historie na dobranoc, które tkwią w pamięci jeszcze w dorosłych latach.

Czytaj więcej

Ważne święto dla salezjanów

  • 24 stycznia 2020 r.

Franciszek Salezy, choć mianowany został biskupem Genewy, ze względu na zakaz kalwinów nie mógł sprawować swojego urzędu w tym mieście. Dzięki swojej dobroci i łagodnemu usposobieniu, przywrócił do jedności z Kościołem katolickim ok. 70 tysięcy kalwinów. Praktykował tzw.

Czytaj więcej

Treść nowenny do św. Jana Bosko – dzień III

  • 24 stycznia 2020 r.

Święty Janie Bosko, przez synowską miłość, jaką żywiłeś do Kościoła i Ojca Świętego, broniąc go odważnie aż do ostatniego tchu życia, uproś nam, byśmy zawsze pozostali godnymi dziećmi Kościoła katolickiego, oraz kochali i czcili Ojca Świętego, okazując mu pełne p

Czytaj więcej

Treść nowenny do św. Jana Bosko – dzień II

  • 23 stycznia 2020 r.

Święty Janie Bosko, przez miłość do Maryi Wspomożycielki, która w życiu była Ci Matką i Mistrzynią, wyjednaj nam prawdziwe i stałe nabożeństwo do Maryi, abyśmy mogli zasłużyć na Jej potężną opiekę w życiu i przy śmierci. Amen. Ojcze nasz…

Czytaj więcej

Treść nowenny do św. Jana Bosko

  • 22 stycznia 2020 r.

Święty Janie Bosko, przez miłość, jaką pałałeś ku Jezusowi w Najświętszym Sakramencie i przez gorliwość, z jaką szerzyłeś kult Niemu, wyrażający się w uczestnictwie we mszy świętej, częstej Komunii świętej i nawiedzeniach kościoła, spraw, abyśmy owiani tym samym duchem praktykowali te czcigodne n

Czytaj więcej

Oświęcim: salezjanie przyjaciółmi muzeum

  • 21 stycznia 2020 r.

W niedzielę, 19 stycznia 2020 r., odbywały się obchody 10-lecia Muzeum Zamek w Oświęcimiu. Salezjanie zostali zaszczyceni tytułem Przyjaciela Muzeum „Amicus” 2020. Uczestnicząc w tym uroczystym spotkaniu z ks. Mirosławem Gajdą, nie ukrywałem zaskoczenia z tego uhonorowania.

Czytaj więcej