Życie za 80 kwacha

  • 7 lipca 2020 r.
Pomoc dla rodziny Jezusa w Makululu - na zdjęciu mama Jezusa.

W drugiej połowie stycznia do Iciloto przyszedł zapłakany chłopak. Ksiądz Michał podszedł do niego zapytać, co się stało:      – Dlaczego płaczesz?      – Płaczę, bo mam problem – odpowiedział chłopiec.      – Jaki Ty masz problem? – dopytywał misjonarz.

Czytaj więcej

Cześć, Polacy! - listy z Kenii

  • 6 lipca 2020 r.

Kilka słów z Kenii od podopiecznych programu Adopcja Miłości z Karinde Childlove. Takich listów dostajemy raz na kwartał kilkadziesiąt. To wszystko dzięki Wam, którzy wspieracie ADOPCJĘ MIŁOŚCI.  

Czytaj więcej

List z Zambii – siostra Godelieve

  • 6 lipca 2020 r.

Kasama to 200-tysięczne miasto w Zambii, gdzie w 1990 r. siostry salezjanki założyły placówkę misyjną „Laura Centre”. Od początku siostry zajęły się przede wszystkim pomocą najuboższym, szczególnie młodym dziewczętom, które z różnych powodów musiały przerwać edukację.

Czytaj więcej

Zakończyliśmy roczną formację wolontariuszy

  • 6 lipca 2020 r.

Wiele osób zauważyło, że nie ma comiesięcznych relacji ze spotkań wolontariatu. Podobnie jak większość naszej działalności w czasie pandemii również formacja wolontariuszy przeniosła się do internetu. Od marca do połowy maja trwała „e-formacja”.

Czytaj więcej

Voicesing na start!

  • 6 lipca 2020 r.

W piątek 3 lipca 2020 odbył się pierwszy koncert naszej letniej sceny muzycznej z cyklu “Boskie Granie”, wspartych patronatem miasta Oświęcim.

Czytaj więcej

Szczecin: salezjanie w Radzie Kapłańskiej

  • 3 lipca 2020 r.

Informujemy, iż ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński dekretem z dnia 28 czerwca 2020 r. ustanowił skład nowej Rady Kapłańskiej, w skład której weszło aż trzech salezjanów.

Czytaj więcej

Uchodźcy w Palabek szyją maseczki!

  • 3 lipca 2020 r.
Uszycie jednej maseczki wyniosło około 2 szylingów ugandyjskich (mniej niż pół dolara amerykańskiego).

Uchodźcy od zawsze wiedzą, co to znaczy znaleźć się w pilnej potrzebie. Podczas gdy sami doświadczają pomocy ze strony otoczenia, oni również okazują się ludźmi, którzy dzięki swoim talentom mogą wesprzeć innych oraz tych, którzy dbają o nich samych.

Czytaj więcej

Problemem jest brak dniówki – wiadomości z Dilla

  • 3 lipca 2020 r.

W Etiopii ciągle zwiększa się liczba zakażonych i zmarłych, na szczęście dużo ludzi zdrowieje. W Dilla kilkakrotnie grupy osób przechodziły kwarantannę, bo miały kontakt z osobami chorymi. Testy wykonują jedynie w stolicy i kilku większych miastach.

Czytaj więcej