Przejdź do treści

Wiadomości

Wrocław: Rusza szkoła animatora salezjańskiego

  • 1 października 2004 r.

Szkoła animatora w inspektorii wrocławskiej rozpoczyna siódmy rok działalności. Inauguracyjne spotkanie odbędzie się 23 października br. we Wrocławiu.

Pierwsze zajęcia poprowadzą:
- ks. dr Ryszard Kempiak: "Spotkanie z Nikodemem pochyloną kobietą i Dobrym Pasterzem" - wykład;
- ks. Andrzej Witowski: "Moje doświadczenie Boga" - warsztaty;
- Michał Cieślak (absolwent Letniej Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego) - wykład i warsztaty nt. "Konflikt w grupie - rozpoznawanie i rozwiązywanie".

Pozostałe daty spotkań: 11-14 listopada w Twardogórze (głównym tematem będzie salezjańska duchowość młodzieżowa, system prewencyjny, duchowość Dominiki Mazzarello i ks. Bosko), zaś pozostałe spotkania we Wrocławiu: 11 grudnia, 9 kwietnia, 23 kwietnia i 21 maja. W ramach szkoły odbędą się także zajęcia przygotowujące animatorów do prowadzenia półkolonii zimowych (spotkania 8 i 22 stycznia oraz 5 lutego) oraz turnusów wakacyjnych (spotkania 4 i 11 czerwca), podczas których zostaną opracowane programy formacyjne dla dzieci i młodzieży.

Szkoła animatora powstała w inspektorii wrocławskiej salezjanów 6 lat temu jako odpowiedź na pragnienie młodzieży, która prosiła o pomoc w ich formacji i wzroście duchowym. Zajęcia prowadzą salezjanie i salezjanki, a także zapraszani liderzy i trenerzy, psychologowie i pedagodzy. Wykłady i warsztaty uczą umiejętności prowadzenia siebie i podopiecznych. Jedynym z celów szkoły jest także integrowanie środowiska animatorów inspektorii, wymiana doświadczeń oraz umacnianie ducha jedności w salezjańskim charyzmacie.

Autor

AW


Udostepnij