Przejdź do treści

Wiadomości

Niedziela Powołań do Rodziny Salezjańskiej w Bydgoszczy

  • 22 listopada 2004 r.

W niedzielę Chrystusa Króla (21 listopada br.) w salezjańskiej Parafii Św. Marka odbyła się Niedziela Powołań do Rodziny Salezjańskiej.

Na zaproszenie ks. dyrektora Marka Barejki i ks. proboszcza Ireneusza Trzeszczaka do Bydgoszczy udali się ks. Marek Chmielewski, odpowiedzialny za Rodzinę Salezjańską w inspektorii pilskiej, siostra Beata Kopciewicz CMW, dyrektorka z Piły, Małgorzata Ankowska z Piły, inspektorialna Przewodnicząca ADMA, Marta Lubczyńska, również z Piły, wieloletnia koordynator inspektorialna SWS. W Bydgoszczy dołączył do nich Daniel Łuczon, wychowanek Liceum Salezjańskiego w Bydgoszczy i prezes tamtejszego Lokalnego Stowarzyszenia SWS.

Wszyscy oni już od sobotniego wieczoru animowali celebracje eucharystyczne. Ks. M. Chmielewski głosił okolicznościowe kazania, a po modlitwie po komunii każdy z przedstawicieli Rodziny Salezjańskiej prezentował krótko grupę, do której przynależy, i opowiadał o sposobie przeżywania w niej powołania salezjańskiego.
Po Mszach św. przychodziły osoby, które poszukiwały bliższych informacji na temat grup Rodziny Salezjańskiej, zatrzymując się w kościele na chwilę rozmowy.

W sobotni wieczór delegacja RS miała okazję odwiedzić oratorium "Dominiczek" i podziwiać zaangażowanie wielu lokalnych członków RS, którzy z oddaniem asystowali ponad 250 młodych osób bawiących się na dyskotece. W niedzielne popołudnie wspólnota salezjańska ze szkół bydgoskich podjęła członków delegacji RS w pomieszczeniach szkoły i domu zakonnego.

W ramach przygotowań do Niedzieli Powołań do RS, dzięki staraniom ks. Zenona Klawikowskiego, przed tygodniem do Bydgoszczy z Lądu została przewieziona okolicznościowa wystawa poświęcona RS. W zwięzły sposób prezentuje ona sama ideę RS oraz ukazuje w zarysie wszystkie jej gałęzie obecne na terenie pilskiej inspektorii: salezjanów, salezjanki, SWS, BWS, ADMA, VDB oraz Zgromadzenie Michaelitów. Jedna z tablic poświecona jest świętym i kandydatom na ołtarze z RS. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wiernych. W najbliższym tygodniu zostanie przeniesiona do budynku Liceum i Gimnazjum Salezjańskiego.

Autor

ks. Marek T. Chmielewski


Udostepnij