Przejdź do treści

Wiadomości

Ferie w Baniach

  • 30 stycznia 2006 r.

W Baniach już po feriach! W drugim tygodniu ferii (25 - 28 stycznia) przy współpracy z Radą Parafialną, Caritas oraz GS w Baniach została zorganizowana półkolonia dla dzieci i młodzieży z parafii Banie. Bazą było oratorium przy parafii w Baniach. Półkolonie przebiegały pod hasłem: " Ewangelia działa mocą Bożej atrakcji, ale ta Boża atrakcja zawsze posługuje się ludźmi" (Jan Paweł II).

Dzieci były pod opieką ks. J. Wróblewskiego, H. Ławnickiej, katechetki B. Iwko oraz nauczycielek z Publicznego Gimnazjum w Baniach - A. Bitner i R. Urban. Posiłki przygotowywały J. Borowiec oraz Grażyna Prybacka.

Pierwszego dnia odbyły się zabawy na śniegu, a potem ognisko i pieczenie kiełbasek. Drugiego dnia dzieci wraz z katechetką B. Iwko udali się do GOKiS, by brać udział w spotkaniu z poetką chojeńską Dorotą Dobak - Hadrzyńską, która zaprezentowała swoją twórczość oraz poprowadziła różne zabawy: pisanie fraszek, tworzenie swojego wiersza.... W piątek odbyły się gry i zabawy ogólnorozwojowe: gry planszowe, tenis stołowy itd. W czasie spotkań dzieci uczyły się piosenek, a także uczestniczyły w pogadance na temat "Moje przeżycia z zimowych ferii", malowały plakaty pt. " Zima w oczach dziecka". Ostatniego dnia półkolonii dzieci wybrały się sankami na "górkę", a potem brały udział w balu przebierańców zorganizowanym przez GOKiS.

Autor

ks. Janusz Wróblewski


Udostepnij