Przejdź do treści

Wiadomości

Jedyna dla wszystkich - Savionalia krakowskie 2008

  • 12 maja 2008 r.

Co roku podczas długiego weekendu majowego, czyli w dniach 1-3 maja, młodzież z południowo-wschodniej Polski z placówek salezjańskich przyjeżdża do Krakowa na Savionalia. Hasło tegorocznych Savionaliów brzmiało "Jedyna dla wszystkich".

Hasło dotyczy Maryi jako matki wszystkich wierzących i jest ono związane z koronacją obrazu Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku na Górce, co ma nastąpić we wrześniu tego roku.

Oratorium św. Jana Bosko na Zasolu w Oświęcimiu również przyjęło zaproszenie i pojechało do Krakowa, aby wspólnie z innymi świętować. Te trzy dni były czymś wspaniałym dla wielu młodych ludzi i minęły bardzo szybko. Oratorianie świetnie się bawili. Brali udział w wieloboju, w którym zajęli II miejsce (drużyna liczyła 10 osób). Poza tym zdobyli jeszcze dwa srebrne medale - w piłkarzykach dziewcząt (Karolina Kulma i Angelika Pisarek) i w piłkę siatkową chłopców (drużyna była wspólna z oratorium ze szkoły salezjańskiej w Oświęcimiu) i dwa brązowe - tenisa stołowego chłopców młodszych (Patryk Maroszek) i w piłkarzykach dziewcząt (Basia Gadalińska i Gosia Stelmach).

W czasie Savionaliów atrakcji nie brakowało. Można było m.in. pojeździć na koniach, postrzelać z łuku, lepić garnki czy też poskakać na dmuchanym zamku. Wspólnie z młodzieżą z innych placówek oświęcimianie bawili się na koncertach, a grali m.in. "Stróże poranka", "Przylądek Dobrej Nadziei" i "The Sakala Brathers" (zespół afrykański). Największą atrakcją był pokaz tańców towarzyskich, kurs tańca i show w stylu "Taniec z gwiazdami".

Młodzież z Zasola zaprezentowała również brawurowy popis taneczno-muzyczny, a dokonał tego zespół w składzie: Asia Wójcik, Basia Jarnot, Karolina Konior, Jessica Piaskowy i Ania Księżarczyk. Jak co roku młodzież niechętnie wracała do domu. Zawiązało się bowiem wiele nowych przyjaźni i znajomości, które miejmy nadzieję przetrwają do następnych Savionaliów.

Należy dodać, że w tegorocznych Savionaliach uczestniczyła także reprezentacja Salezjańskiej Świetlicy Środowiskowej "Akademii Radości", która istnieje przy parafii na Zasolu. Świetlica przyjechała na jeden dzień, 2 maja. Dzieci najbardziej do gustu przypadło lepienie z gliny kubków i garnuszków, skakanie na dmuchanym zamku oraz wyjazd do krakowskiego zoo.

Autor

Anna Księżarczyk


Udostepnij