Przejdź do treści

Wiadomości

Półkolonie w Baniach

  • 15 lipca 2009 r.

W dniach od 6 do 10 lipca 2009 r. przy parafii MB Wspomożenia Wiernych w Baniach odbyły się "wakacje w mieście" dla dzieci i młodzieży. Organizatorami byli miejscowi salezjanie oraz kleryk Adam Piekarzewski, który przyjechał na wakacje z Jerozolimy.

Bazą było nasze Oratorium. Opiekę nad dziećmi sprawowały także nauczycielki pracujące w Zespole Szkół w Baniach: pani Bernadetta Mockało (nauczyciel historii) oraz pani Beata Iwko (katechetka). W półkoloniach uczestniczyło ponad 30 dzieci.

Celem półkolonii była integracja dzieci, oraz zorganizowanie im wypoczynku letniego. Zorganizowano dla nich gry i zabawy na salkach jak i na świeżym powietrzu. Dzieci chętnie włączały się do zabaw oraz śpiewu, który prowadzony był przez kleryka Adama.

W trzecim dniu półkolonii odbył się wyjazd do Szczecina. Zwiedzaliśmy katedrę pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła, Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego, które stanowiły fortyfikację miasta. Na naszej trasie zobaczyliśmy także pomnik "Herkulesa walczącego z centaurem", oraz Teatr Współczesny.

Nasze działania ukierunkowane były na dawanie możliwości alternatywnego spędzania czasu dla dzieci w czasie wakacji. Wszystkim tym, którzy służyli dzieciom dobrym sercem i poświęcili swój czas - Bóg zapłać!

Autor

ks. Dariusz Siek


Udostepnij