Przejdź do treści

Wiadomości

Inspektoria pilska: Pierwsze śluby zakonne

  • 9 września 2010 r.

8 września w Swobnicy, po rocznej próbie kanonicznej, trzej nasi nowicjusze złożyli pierwsze śluby zakonne. Wszyscy trzej pochodzą z naszych środowisk salezjańskich: Łukasz Burnicki, ze Stowięcina, naszej byłej palcówki, brat naszego księdza Rafała Burnickiego; Jakub Marek, pochodzący z Aleksandrowa Kujawskiego, uczeń szkół salezjańskiej i ministrant z naszej parafii oraz Tomasz Malinowski ze Słupska, wywodzący się z Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych.

Uroczystość w kościele p.w. św. Kazimierza w Swobnicy rozpoczęła się obłóczynami. Homilię wygłosił i przyjął śluby ks. Inspektor Marek Chmielewski. W koncelebrze udział wzięło ponad 30 księży z Radą Inspektorialną na czele.

Był to także czas podziękowań, ponieważ po raz ostatni, po 27 latach nowicjat odbywał się w takiej formie. Od tego roku formacja nowicjacka będzie odbywać się wspólnie wraz z inspektorią warszawską i okręgiem wschodnim.

W tym czasie kończy swoją posługę magistra, ks. Zenon Hnatczak. A od tego roku przełożonym nowicjatu będzie, współbrat prowincji warszawskiej ks. Adam Homoncik.

Otoczmy ich naszą serdeczną modlitwą.

Autor

ks. Przemysław Cholewa sdb


Udostepnij