Przejdź do treści

Wiadomości

Animatorzy z Sępopola w TVP 2

  • 18 lutego 2011 r.

W poniedziałek 21 lutego o godzinie 12.50 w programie "Pytając o Boga" w telewizyjnej Dwójce będzie można zobaczyć animatorów z oratorium w Sępopolu.

"Pytając o Boga" to program prowadzony i reżyserowany przez salezjanina ks. Przemka Kaweckiego. Bohaterką najbliższego odcinka jest pani Klara - pochodząca z Wileńszczyzny, emerytowana położna z Sępopol, która w swoim życiu odebrała około 4000 porodów. Pani Klara jest żywą legendą sennego miasteczka, w którym pracują salezjanie.

W programie ks. Przemek przyjeżdża do małej mazurskiej miejscowości przeprowadzić warsztaty dziennikarskie w miejscowym oratorium. W czasie zajęć ks. Kawecki zachęca młodzież do ciekawości świata i szukania interesujących tematów wokół siebie. Podczas pytania do młodzieży o charakterystyczne miejsca i osoby w Sępopolu pada imię: KLARA.

Razem z młodzieżą ks. Przemek idzie w teren, aby przypatrywać się, jak czworo młodych dziennikarzy pracuje nad reportażem. Zadaniem młodych reporterów jest opowiedzieć historię pani Klary - przy okazji opowiadając o miejscu, w którym się wychowali, czyli Sępopolu. W programie wypowiedzi pani Klary przeplatają się z wywiadami, jakie zrobiła młodzież. W ten sposób opowiedziana jest historia pani Klary - bohaterskiej położnej z Sępopola.

Program "Pytając o Boga" można oglądać również w internecie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi produkcjami, które mogą być dobrą pomocą w prowadzeniu katechezy lub spotkań formacyjnych.

Autor

Asia Sosnowska


Udostepnij