Przejdź do treści

Wiadomości

Banie: Msza Święta z Nabożeństwm Uzdrowienia

  • 31 sierpnia 2011 r.

W dniu 30 sierpnia w Parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Baniach odbyła się Msza święta wraz z Nabożeństwem Uzdrowienia.

Nabożeństwo poprowadził ks. Maciej Sarbinowski - egzorcysta. W animacji Mszy świętej i Nabożeństwa Uzdrowienia wzięli udział: p. Marek Filar wraz z Członkami Centralnej Diakonii Ewangelizacji, Ruch Domowego Kościoła z Gryfina, Pniewa oraz Bań, a także Wspólnota Oazowa z Bań.

Wszyscy razem rozpoczęliśmy wspólnym Różańcem - rozważając tajemnice bolesne - łącząc swe cierpienia z cierpiącym Jezusem, którego przyszliśmy prosić o uzdrowienie. Następnie odbyła się Msza święta oraz Nabożeństwo Uzdrowienia.

Stojąc przed Bogiem, obecnym widzialnie w Najświętszym Sakramencie, prosiliśmy Go o łaskę przebaczenia dla każdego z nas, dla naszych rodzin. Prosiliśmy także o siły dla kapłanów posługujących w parafii w Baniach, o łaski dla członków tej wspólnoty parafialnej. W tym czasie oddaliśmy także Bogu w sakramencie pokuty i pojednania to wszystko, co nas zniewala, to wszystko, co nas od Niego oddziela. Nabożeństwo zakończyło się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, wraz z nałożeniem rąk przez kapłanów.

Pragniemy podziękować Bogu Wszechmogącemu za łaskę tego spotkania! Niech Pan będzie uwielbiony we wszystkim, co czyni w naszych sercach i co jeszcze uczyni. Dziękujemy także wszystkim posługującym. A na koniec dziękujemy każdemu człowiekowi, który zdecydował się otworzyć swoje serce na Chrystusa, który przyszedł JEMU oddać siebie, swoje troski i radości. Niech Bóg za wszystko będzie uwielbiony.

Msza święta z Nabożeństwem Uzdrowienia
będzie odbywać się w każdy ostatni wtorek miesiąca w Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Baniach. Rozpoczynać będziemy wspólnym Różańcem o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do otwarcia serca na Boże działanie i Boże uzdrowienie, do otwarcia się na Bożą Miłość - gotową uzdrawiać wszystko to, co chore i zranione.

Autor

Eliza Gad


Udostepnij