Przejdź do treści

Wiadomości

Ewangelizacyjny Wolsztyn, czyli 59 zjazd SWE

  • 4 października 2011 r.

Tegoroczny jesienny 59 zjazd SWE odbył się w Wolsztynie, gdzie od dwudziestu lat, przechodzi i zatrzymuje się Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna. W piątek 30 września mnóstwo młodych ludzi (prawie pół tysiąca) przyjechało do tego bardzo gościnnego miasteczka, by pogłębić swoją wiarę, spotkać swoich przyjaciół, a przede wszystkim głosić Ewangelię.

Spotkanie zaczęło się modlitwą i słowem od naszych moderatorów. Chwilę później wszyscy razem, noga w nogę, w marszu ewangelizacyjnym przeszliśmy do kościoła na Eucharystię. Po powrocie zostaliśmy zaproszeni na prezentację SWM czyli Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, a następnie odbyło się forum SWE, na którym podsumowaliśmy dotychczasową pracę formacyjną i wymieniliśmy się wrażeniami z tegorocznych akcji wakacyjnych.

W kolejnym dniu na rynku głównym przeprowadziliśmy koncert ewangelizacyjny, na którym nie zabrakło Burmistrza Wolsztyna i Proboszcza pobliskiej parafii. Największy hitem spotkania okazała sią piosenka "Que si, que no", która wraz z tańcem zrobiła furorę na tegorocznej SPE i Pielgrzymce Pustyni Miast. Po ewangelizacji była chwila dla brata i siostry, a wczesnym wieczorem odbył się długo wyczekiwany koncert zespołu "Love Story", twórcy hitu "Talitha Kum". Muzyka artystów wpłynęła i na ciało i na duszę.

Po koncertowym szaleństwie ciągle mieliśmy ochotę na zabawę, dlatego po powrocie do szkoły kontynuowaliśmy naszą radość przy dźwiękach muzyki puszczanej przez naszych nowych DJ-ów x. Darka Presnala i x. Leszka Ziołę.

Na zakończenie 59 spotkania nasi kochani księża odprawili Pasterkę, po której kolejne wspólnoty rozjeżdżały się do swoich miast, by tam zacząć kolejny rok formacyjny.

Autor

Alicja Janczur (SWE Gdańsk)


Udostepnij