Przejdź do treści

Wiadomości

Wielgowo: Półkolonie zimowe 2012

  • 27 stycznia 2012 r.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych od 16 do 20 stycznia 35 dzieci pod opieką ks. proboszcza Andrzeja Marchewki, ks. Adama Żbikowskiego oraz wychowawczyń oratorium: Anny Krzyżanowskiej, Anny Żerebeckiej i Grażyny Szybiak, bawiło się na półkoloniach zorganizowanych w naszej parafii.

Program półkolonii obejmował liczne atrakcje, zabawy, gry i zajęcia integracyjne. Każdy dzień zaczynał i kończył się wspólną modlitwą. Dzieci podzielone były na grupy, którymi opiekowali się poszczególni wychowawcy. Oczywiście każda grupa miała też swoją nazwę: Jastrzębie, Ziomki, Smoki i Teletubisie.

W dniu pierwszym, oprócz zajęć na terenie świetlicy, dzieci odwiedziły Ośrodek Pomocy Dla Dzikich Zwierząt przy ulicy Łowczych w Wielgowie. Pan Michał Kudawski, opiekun Ośrodka pokazał przebywające tam zwierzęta i opowiedział parę ciekawych historii. Dzieci mogły z bliska zobaczyć dzikie zwierzęta.

W drugim dniu półkolonii był wyjazd do kina na film "Kot w butach 3D", a po powrocie do świetlicy dzieci mogły podszkolić swoją znajomość języka angielskiego w trakcie zabaw z językiem angielskim.

W trzecim dniu była bardzo ciekawa wyprawa do Portu Lotniczego w Goleniowie. Podczas pobytu na lotnisku dzieci zwiedziły bazę "Dromaderów" i samolotów gaśniczych wykorzystywanych przy gaszeniu pożarów, zapoznały się z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, odwiedziły bazę Straży Pożarnej na lotnisku oraz obejrzały sprzęt do odśnieżania pasów startowych. Ciekawym doświadczeniem była możliwość prześledzenia drogi pasażerów i bagaży na terenie Portu.

Dzień czwarty to kolejny wyjazd, tym razem do Kręgielni w Klęskowie i zabawy w Sali Zabaw na Osiedlu Słonecznym. W ostatni dzień półkolonii po Mszy Świętej w kościele w Wielgowie dzieci udały się do Zespołu Szkół Nr 13, gdzie na sali gimnastycznej w grupach rywalizowały podczas Dnia Sportu. Zajęcia sportowe przeprowadził pan Arkadiusz Wyglądacz. Na zakończenie półkolonii kolejna niespodzianka, czyli czekoladowa fontanna nazwana przez dzieci Czekoladowym Rajem.

Cały program zajęć półkolonii był tak ułożony, aby dzieci od 10:00 do 15:00 nie miały czasu się nudzić i były zadowolone - co udało się znakomicie. Czas spędzony w wesołym gronie minął szybko, może nawet zbyt szybko? Teraz pozostały tylko wspomnienia i oczekiwanie na kolejne półkolonie w roku przyszłym.

Zapraszamy do galerii zdjęć: http://www.wielgowo.salezjanie.pl/galeria/thumbnails.php?album=112

Autor

Rysiek


Udostepnij