Przejdź do treści

Wiadomości

Wielgowo: Rekolekcje wielkopostne za nami

  • 26 marca 2012 r.
fot. www.wielgowo.salezjanie.pl
fot. www.wielgowo.salezjanie.pl

W Parafii św. Michała Archanioła w Wielgowie zakończyły się, trwające od niedzieli 25 marca, czterodniowe rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje głosił ks. Adam Kiziuk, wicedyrektor Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu.

Co można przekazać przez tak krótki okres? Na pewno zbyt mało i nie tyle, ile by się chciało. A może właśnie o to chodziło, aby niedopowiedziane słowa i myśli kontynuować poprzez działania w codziennym życiu? Jak powiedział ks. Adam Żbikowski, który podziękował Rekolekcjoniście na zakończenie, podczas nauk i kazań nie sposób było się nudzić.

Rekolekcje były głoszone nie tylko w kościele parafialnym, ale także w Zespole Szkół nr 13 i kaplicy filialnej w Niedźwiedziu. Uzupełnieniem rekolekcji był występ grupy teatralnej z Zespołu Szkół nr 13 w Szczecinie. Grupa zaprezentowała się w poniedziałek podczas rekolekcji szkolnych oraz we wtorek w kościele. Rekolekcje uświetniła oprawa muzyczna Diakonii Muzycznej.

O Grupie Teatralnej i przedstawieniu pisze opiekunka Grupy p. Anna Koler-Tomaszewska:

14 lutego br. Grupa Teatralna z naszej Szkoły, która kilka lat temu przyjęła nazwę „Ci, którzy zaufali Panu”, wzięła udział w zmaganiach teatralnych w Zespole Szkół Nr 2 w Szczecinie-Dąbiu. Scenariusz przedstawienia pt: ”Zostawić…, by pójść za Nim”, napisały uczennice Gimnazjum: Lena Cerzniewska (kl.IIa) i Katarzyna Szaraniec (kl.IIa) we współpracy z opiekunką grupy p. Anną Koler-Tomaszewską (katechetką).

Dnia 28 lutego 2012 r. w Pałacu Młodzieży odbyła się gala, w czasie której ogłoszono wyniki. Przedstawienie, które zaprezentował „nasz” Zespół zdobyło I miejsce w kategoriach: najlepsze przedstawienie, najlepszy scenariusz i najlepsze kreacje aktorskie. W tej wyjątkowej dla nas chwili towarzyszyli nam: dyrektor szkoły p. W. Żerebecki i proboszcz Ks. A. Marchewka. Grupa została zaproszona z występem na Sympozjum Współpracowników Salezjańskich, które odbyło się 03 marca 2012 r. w Szkołach Salezjańskich na ul. Ku Słońcu. W czasie rekolekcji szkolnych obejrzeli je Uczniowie naszej Szkoły.

Miło jest zdobywać nagrody. Jednak najważniejsze jest to, że przedstawienia, które przygotowywane są przez grupę teatralną, mają przede wszystkim ubogacać czas „ćwiczeń duchowych”, jakim są Rekolekcje Wielkopostne.

Relację z gali w Pałacu Młodzieży można obejrzeć w „Arce” – programie Redakcji Katolickiej TVP Szczecin z dnia 18.03.2012 r.

Autor

Rysiek

Źródło

wielgowo.salezjanie.pl


Udostepnij