Przejdź do treści

Wiadomości

Droga Krzyżowa ulicami Wielgowa

  • 31 marca 2012 r.
Droga krzyżowa ulicami Wielgowa
Droga krzyżowa ulicami Wielgowa

Tradycyjnie w piątek przed Niedzielę Palmową, 30 marca, tłumnie uczestniczyliśmy w dzisiejszej Drodze Krzyżowej ulicami Wielgowa rozważając stacje męki Chrystusa. Rozważania przygotował nasz parafianin p. Waldemar Piasecki. Mimo chłodu w nabożeństwie wzięło udział ponad 300 osób w różnym wieku, od dzieci do seniorów.

Uczestnictwo w tym nabożeństwie to bezpośrednie przygotowanie do Triduum Paschalnego, czyli duchowego przeżycia męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Pomiędzy stacjami krzyż nieśli mieszkańcy poszczególnych ulic oraz przedstawiciele grup działających w naszej parafii. Diakonia Muzyczna uświetniła nabożeństwo śpiewem, a Strażacy z Niedźwiedzia zapewnili regulację ruchu na ulicach.

W Drodze Krzyżowej wspólnie z nami modlił się ks. Henryk Boguszewski, który od ponad 20 lat pracuje za wschodnią granicą Polski.

Autor

Rysiek

Źródło

wielgowo.salezjanie.pl


Udostepnij