Przejdź do treści

Wiadomości

IV Konferencja Pedagogiczna dla nauczycieli w Poznaniu

  • 22 kwietnia 2012 r.
IV Konferencja Pedagogiczna dla nauczycieli w Poznaniu
IV Konferencja Pedagogiczna dla nauczycieli w Poznaniu

W sobotę 21 kwietnia dyrekcja Salezjańskich Szkół w Poznaniu wraz z nauczycielami zorganizowali IV Konferencję Pedagogiczną. Skierowana ona była przede wszystkim do nauczyciel salezjańskich szkół Inspektorii św. Jana Bosko. Jednak zaproszone na nią były także szkoły publiczne. W konferencji wzięło udział około 70 nauczycieli z Wrocławia, Ostrowa i Poznania.

W pierwszej części referaty wygłosili ks. Andrzej Godyń sdb na temat: "Salezjańskie środowisko wychowawcze w Oratorium przy ul. Wronieckie" oraz ks. Krzystof Szymczak sdb pt.: "Po prostu bądź... Czy to wystarczy". Po przerwie odbyła się praca w grupach i podsumowanie.

Na zakończenie przemówił ks. dyr. Arkadiusz Szymczak i ks. delegat inspektorialny dla szkół Jan Gondro. Ten ostatni, w imieniu ks. inspektora, podziękował ks. Arkadiuszowi Szymczakowi i pani wicedyrektor Barbarze Pierańskiej SSW za zorganizowanie konferencji w ramach rady szkół salezjańskich. W podsumowaniu zwrócił uwagę na potrzebę tworzenia wspólnot wychowawczo- duszpasterskich w naszych szkołach. Podkreślając potrzebę dzielenia się dziedzictwem salezjańskiego wychowania z innymi podziękował szczególnie za obecność nauczycielom szkół publicznych.

Autor

ks. Jan Gondro


Udostepnij