Przejdź do treści

Wiadomości

Zjazd byłych wychowanków w Oświęcimiu

  • 3 czerwca 2012 r.
Zjazd byłych wychowanków w Oświęcimiu
Zjazd byłych wychowanków w Oświęcimiu

W niedzielę 2 czerwca Zakład Salezjański w Oświęcimiu zaroił się od gości. Na swoje doroczne spotkanie, organizowane tradycyjnie w pierwszą niedzielę czerwca, zjechali byli wychowankowie oświęcimskiej szkoły.

W tłumie gości dało się zauważyć młode twarze tegorocznych absolwentów, nieco poważniejsze oblicza trzydziesto- i czterdziestolatków, przybyłych ze swymi rodzinami, jak i dostojne sylwetki tych, którzy swoją przygodę z salezjańską w Oświęcimiu zaczynali jeszcze w latach czterdziestych i pięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Program wypełniły: msza święta, spotkanie na auli w obecności ks. inspektora Dariusza Bartochy i prezesa BWS Wiesława Sojki, obiad, a po nim długie rozmowy z kolegami, których nie widziało się kilka lat, spacer tym samym, a jednak trochę już innym korytarzem szkoły, wspomnienia nieżyjących nauczycieli, wymiana adresów oraz – obietnica powtórnego spotkania niebawem i podtrzymywania kontaktów.

Uczestnicy spotkania mogli zaopatrzyć się w specjalne rocznikowe wydanie biuletynu „Casa Madre”, stanowiącego całoroczną kronikę pracy szkoły, parafii i internatu. Dzięki obejrzeniu filmów promocyjnych przygotowanych przez młodzież zapoznali się z bieżącą sytuacją szkoły i jej szeroką ofertą edukacyjną.

W zamyśle ks. Bosko włączanie byłych wychowanków do wspólnoty salezjańskiej było jednym z działań priorytetowych. Spotkania takie, jak to w Oświęcimiu pozwalają praktycznie urzeczywistnić ideę ks. Bosko.

Autor

ks. Marcin Kaznowski SDB

Źródło

sdb.org.pl


Udostepnij