Przejdź do treści

Wiadomości

Kraków: Artystyczno-sportowa końcówka roku szkolnego

  • 28 czerwca 2012 r.
Przegląd artystyczny „Młodzi Salezjanie Wykażcie Się Artyzmem” (fot. Dawid Szczepanik SDB)
Przegląd artystyczny „Młodzi Salezjanie Wykażcie Się Artyzmem” (fot. Dawid Szczepanik SDB)

Przegląd artystyczny „Młodzi Salezjanie Wykażcie Się Artyzmem” oraz „Dzień sportu” to dwa wydarzenia, które uatrakcyjniły ostanie dni roku szkolnego w Zespole Szkół Salezjańkich na os. Piastów w Krakowie.

Kiedyś ktoś z uczniów wpadł na pomysł, aby zorganizować przegląd zespołów naszej szkoły zatytułowany „Młodzi Salezjanie Wykażcie Się Artyzmem”. Ta krótka tradycja przetrwała do dziś; dlatego też 27 czerwca spotkaliśmy się, ale przedstawić nasze zdolności. Radość, śmiech i oklaski towarzyszyły nam niemal ciągle. Zespoły prezentowały się w większości w klimacie rockowym, choć nie zabrakło i łagodniejszych tonacjach. Niech ta tradycja trwa, bo wiemy, że i Ksiądz Bosko wychowywał również przez muzykę.

Koniec roku szkolnego w naszej szkole to czas, kiedy organizowany jest „Dzień sportu”, dlatego mieliśmy możliwość wykazania swoich umiejętności w różnych dziedzinach sportowych takich jak: siatkówka, piłka nożna, koszykówka oraz gry rekreacyjne. Nie zabrakło również miedzy czasie naszych kochanych tradycyjnych tańców salezjańskich.

Kulminacją spotkania był mecz piłki nożnej nauczycieli wraz z salezjanami (ks. Mirek Gajda i kl. Dawid Szczepanik) ze zwycięzcami turnieju, oczywiście po wielu zmaganiach obu drużyn lepsi okazali się nauczyciele i to oni zeszli zwycięsko z boiska. Pogoda dopisała, więc sądząc po uśmiechach na twarzy uczniów dzień był udany.

Autor

Klaudia Żołnierczyk

Źródło

sdb.org.pl


Udostepnij