Przejdź do treści

Wiadomości

Półkolonie letnie 2012 w Piątce

  • 15 lipca 2012 r.
(fot. janbosko.pila.pl)
(fot. janbosko.pila.pl)

Coroczną, wakacyjną tradycją Oratorium im. bł. Piątki Poznańskiej w Pile są dwutygodniowe półkolonie letnie. W tym roku, od 1 do 14 lipca, przyjęliśmy na tą formę wypoczynku grupę 80 dzieci w wieku szkoły podstawowej.

Zgrana ekipa wychowawców i animatorów (w sumie 20 osób) wraz z ks. Adamem Piekarzewskim i kl. Arturem Chejnowskim przygotowała Oratorium i część szkoły na czas radosnych zabaw.

W pierwszym dniu dzieci obejrzały bajkę "Wielka podróż Bolka i Lolka", która wprowadziła wszystkich w tematykę półkolonijną: "W 10 dni dookoła świata". Kolejne dni wypełniały liczne atrakcje: wyjazdy nad jezioro, wycieczka do Bydgoszczy, gra terenowa i grill, Dzień Sportu, wyjście do kina, Dzień Kulinarny, wycieczka do Lądu n. Wartą z ogniskiem, Dzień Europejski i wiele innych.

Ostatniego dnia zgromadziliśmy się w kaplicy parafialnej na Mszy Świętej, by podziękować Panu Bogu za wspaniały czas wspólnej zabawy i odpoczynku. Po Eucharystii, podziękowaniach i wręczeniu pamiątkowych dyplomów dzieci rozeszły się do swoich domów.

Animatorów i wychowawców czekało jeszcze sprzątanie, ale to nie przysłoniło radości z pięknego czasu, jaki przeżyliśmy w ostatnich dwóch tygodniach. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu i przeprowadzeniu naszych półkolonii - na pierwszym miejscu ks. proboszczowi Jerzemu Workowi, wychowawcom i animatorom, dobroczyńcom i sponsorom oraz wszystkim, którzy oddali nam trochę swojego czasu i serca. Bóg zapłać!

Źródło

janbosko.pila.pl


Udostepnij